DRAGICA STREPI, ALI OSTAJE: Srpsku povratnicu u Đakovici sad brani i OEBS
UPOREDO sa napadima i pritiscima komšija Albanaca i lokalnih vlasti sa kojima je suočena Dragica Gašić, prva povratnica u Đakovicu, poslednjih dana stižu i reakcije i osude međunarodnih misija i predstavnika.

Foto D. Zečević
Posle podrške nemačkog ambasadora i NVO iz Prištine, oglasili su se Misija OEBS i Unmika na KiM i osudili napade na ovu srpsku povratnicu. Misija OEBS poručila je da su neprihvatljivi pokušaji zastrašivanja nekog ko želi da se vrati svojoj kući i živi u miru sa svojim komšijama.

Foto Arhiva
- Pravo na povratak je osnovno ljudsko pravo. OEBS je dosledno radio na primeni ljudskih prava, uključujući pravo raseljenih lica na povratak i podržavao je pravo na pravdu za žrtve sukoba - ističe se u saopštenju Oebs-a na KiM. podržao je pravo na povratak Dragici Gašić podsetivši na značaj unapređenja i zaštite prava svih povratnika. U saopštenju objavljenom na sajtu Unmika, specijalni predstavnik generalnog sekretara UN i šef Unmika Zahir Tanin pozvao je institucije da obezbede sigurno okruženje za sve povratnike.
I dok podseća sa kojim se sve problemima suočava, počev od kamenovanja prozora, lupanja na vrata, vređanja, pa do zabrane da kupi hleb u pekari, Dragica Gašić, za "Novosti", kaže da je neće pokolebati u nameri da ostane u svom stanu.
Inače, i pored prisustva policije tzv. Kosova koja obezbeđuje zgradu u kojoj se nalazi stan Gašićeve, Vuksanu Gojkoviću iz okoline Kline koji Dragici povremeno doprema hranu juče su ponovo izbušene gume na automobilu, drugi put u tri dana.
- Ni ovim me neće uplašiti. Imam ja još guma - izjavio je posle ovog incidenta, za naš list, Gojković.
Preporučujemo

NEMA MESTA ZA VAS U ĐAKOVICI: Breme kadija i gazija natovarilo se i na Dragičina leđa
08. 07. 2021. u 09:41

VUČIĆ SE HITNO OGLASIO IZ AVIONA: Stigla mi je fantastična vest od Đorđe Meloni (VIDEO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić oglasio se iz aviona i rekao da mu je stigla fantastična vest iz Rima.
04. 04. 2025. u 12:49

SRBI VIŠE NE MOGU DA PUTUJU BESPLATNO U OVU EVROPSKU ZEMLjU: Treba vam posebna dozvola, evo koliko košta
EVROPSKI državljani koji putuju u Veliku Britaniju od danas moraju imati digitalnu propusnicu za ulazak u zemlju, za koju britanska vlada tvrdi da će poboljšati bezbednost granica.
02. 04. 2025. u 10:16

PRILAZE MU JEDAN PO JEDAN: Joca Amsterdam iz zatvora stigao na sahranu Rutovića (VIDEO)
DA SE oprosti od Željka Rutovića stigao je i Sreten Jocić, poznatiji kao Joca Amsterdam.
07. 04. 2025. u 13:36
Komentari (0)