NIKAD ZABORAVITI USTAŠKI PIR: Radikali poslali jasnu poruku na godišnjicu "Oluje"
SRPSKA radikalna stranka, čiji je lider Vojislav Šešelj, ocenila je danas, povodom godišnjice hrvatske akcije "Oluja", da se radi o zločinu protiv čovečnosti koji je prošao potpuno nekažnjeno zahvaljujući odlukama Haškog tribunala.
Foto: Novosti arhiva/V, Danilov
- Iako je prošlo 26 godina od zločinačke operacije, mnogi prognani Srbi još nisu uspeli ponovo da ostvare svoja prava, koja su im oduzeta jednoglasnom odlukom hrvatskog državnog vrha. Nezapamćene razmere monstruoznih zločina počinjenih u "Oluji" obavezuju nosioce vlasti i čitav srpski narod da nikada ne zaborave i nikada ne oproste ovaj ustaški pir - navela je SRS u saopštenju.
U saopštenju se dodaje da su zamenik predsednika SRS Aleksandar Šešelj i predsednik SRS za nekadašnju Republiku Srpsku Krajinu Dušan Munikravić prisustvovali danas parastosu za žrtve "Oluje", u Crkvi svetog Marka u Beogradu.
Preporučujemo
RUSIJA PONOVO BRUJI O IZJAVI VUČIĆA: Reči predsednika o sankcijama udarna vest u ruskim medijima
RUSKA agencija TASS prenosi kao udarnu vest izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića koji je rekao sinoć da bi, ukoliko bi odlučio da uvede sankcije Rusiji, „izdao dušu naroda“.
06. 05. 2026. u 11:22
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
ŠOK NA NAJLON PIJACI: Srbin kupio stare stolice, vrede pravo bogatstvo (VIDEO)
NA prvi pogled, činile su se kao još jedan komad starog nameštaja, ali je iskusno oko prepoznalo o čemu je reč.
07. 05. 2026. u 10:25
Komentari (1)