LONČAR ODGOVORIO ĐILASU: U njegovo vreme lekari su bili poniženi, bez ikakve perspektive!
MINISTAR zdravlja Zlatibor Lončar odgovorio je Draganu Đilasu koji je danas u Vrnjačkoj Banji govorio o "boljoj budućnosti" za koju će se njegova stranka izboriti nakon promene vlasti u Srbiji.

Zlatibor Lončar
Naime, kako je Đilas danas rekao u Vrnjačkoj Banji, početne plate lekara "mogu da budu 1.000 evra, nastavnika 700-800 evra".
- Možda prvi put da se složimo sa političarem u pokušaju i kažemo da lekari zaslužuju plate od 1.000 evra, ali istovremeno moramo Dragana Đilasa da podsetimo da su lekari u Srbiji iste takve plate zasluživali i u vreme dok je on bio na vlasti - naveo je Lončar.
- Tada su tolike početne plate bile u njegovim kompanijama, a lekari su bili poniženi, obespravljeni i bez ikakve perspektive. Mogli su da se zaposle samo po cenovniku koji je postojao, o specijalizacijama su mogli samo da sanjaju, pacijente su molili da kupe konce, gaze, zavoje... da bi mogli da rade ono zbog čega su se školovali.
- I upravo zato što svi naši zdravstveni radnici zaslužuju bolje uslove rada, nove bolnice, savremenu opremu, mogućnost usavršavanja uz najeminentnije stručnjake, zato danas, Dragane Đilase, medicinske sestre imaju plate koliko su lekari imali u tvoje vreme. I na kraju, uvek treba biti oprezan kada Dragan Đilas želi drugima dobro, jer to može samo da znači da će se njegovi lični i računi njegovih kompanija opet uvećati - zaključio je ministar zdravlja.
Preporučujemo

RASKOMADAO TELA GEJ PARA, GLAVE STAVIO U ZAMRZIVAČ: Poroti se smučilo zbog monstruoznog snimka, jedan nije došao na suđenje (FOTO)
KOLUMBIJSKI državljanin Jostin Andres Moskera (35) proglašen je krivim za dvostruko ubistvo u slučaju koji je šokirao britansku javnost.
21. 07. 2025. u 18:43

ŠOK PRIZOR NA EVZONIJU: Čovek stigao na granicu u ovo vreme, nema žive duše! Evo kada da krenete put Grčke
LETNjI odmor za mnoge građane Srbije i regiona započinje u beskrajnom redu na graničnom prelazu Evzoni, na ulazu iz Severne Makedonije u Grčku.
20. 07. 2025. u 11:15

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (7)