GRAČANICA OPSESIJA ALBANSKIH TERORISTA: Osvanuo novi grafit "UČK"
U CENTRU Gračanice u Kosovsko-Metohijskoj ulici u petak ujutru osvanuo je grafit “UČK” i to kako opominje Kancelarija za Kosovo i Metohiju na dan kada se Srbija sa najdubljim bolom priseća zločina nad decom u Goraždevcu, jednim od najvećih zločina nad srpskim narodom na Kosovu i Metohiji od dolaska međunarodne misije u pokrajinu.
Foto: KKiM
Veličanjem ove terorističke organizacije, čijim se liderima sudi za najstrašnije zločine nad srpskim narodom, kako navode iz Kancelarije za KiM, Albanci nastavljaju sa zastrašivanjem i uznemiravanjem Srba, otvoreno pokazujući da nisu spremni na zajedniči suživot sa srpskim narodom na prostoru Kosova i Metohije.
- U prethodnom periodu, u više navrata su simboli ove ekstremističke grupacije ispisivani u Gračanici i okolini, na dečjem igralištu, bilbordima, kućama, ukradena je i oskrnavljena zastava SPC sa manastira Gračanica, što sve ukazuje da je ova srpska sredina jedna od glavnih meta i opsesija albanskih ekstremista - ističe se u saopštenju Kancelarije za Kosovo i Metohiju i dodaje da najviše zabrinjava što nema ozbiljne političke volje lidera iz Prištine da ekstremističkim divljanjima stanu na put. Iz Kancelarije opominju da “smo svedoci da nema ni verbalne osude incidenata, kojih za osam meseci ove godine imamo više nego što ih je bilo ukupno tokom cele prošle godine”.
- Primetno je i odsustvo sankcija, što izvršiocima daje dodatni vetar u leđa u činjenju ovakvih dela - dodaje se u saopštnju Kancelarije za Kosovo i Metohiju koja najoštrije osuđuje sve provokacije i incidente koji unose strah i nemir među Srbe na KiM i apeluje na međunarodnu zajednicu koja deluje na terenu da pojača svoje prisustvo i osigura bezbednost Srba na Kosmetu.
Preporučujemo
RIZIČNA SITUACIJA NA KOSMETU: Petković - Srpskim spomenicima potrebna zaštita!
31. 07. 2021. u 15:51
OPERISAN NIKOLA KOG SU PRETUKLI ALBANCI: Mladić povrgnut hiruškom zahvatu
12. 08. 2021. u 16:14
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
JOVANIN NOVI DEČKO: Sportista, biznismen, sin jugoslovenskog rekordera (FOTO)
VODITELjKA Jovana Jeremić već neko vreme uživa u ljubavi sa bokserom Milošem Stojanovićem Tigrom, sinom jugoslovenskog kikboksera Gidre koji je postavio svetski rekorder.
04. 12. 2025. u 12:31
Komentari (0)