VUČIĆ O NOVOJ ODLUCI TVITERA: Sada se vidi ko su pravi cenzori, ja da budem poslušnik takvima neću!
PREDSEDNIK Srbije je danas, tokom obilaska Bajine Bašte prokomentarisao i novu odluku Tvitera da pojedine srpske medije označi kao one koji "sarađuju sa Vladom Republike Srbije".
Foto: Tanjug/J.P.
Na pitanje novinara o novim oznakama Vučić je rekao da je najnormalnije da sarađuju sa vladom i da cela situacija dovodi do pitanja, ko je zapravo cenzor?
- Nego s kim da sarađuju, sa tajkunima i lopovima? Najnormalnije je da sarađuju sa vladom. Šta je loše u tome što sarađuju sa vladom? To dovodi do drugog pitanja, ko je cenzor?
- Sada vidite da su oni pravi cenzori. Jedva čekam da mi isključe nalog, da budem još jedan Tramp u svetu, da se pokaže kako je dobro da talibanski potparoli imaju slobodan pristup toj "slobodarskoj", a inače poslušničkoj mreži. Ja da budem poslušnik takvima, neću - rekao je predsednik Vučić i čestitao svim medijima koji šire slobodarske ideje.
- Ti ljudi su najlepše rekli o tim medijima, mi i ne plaćamo većinu tih medija, šta je loše o tome što sarađuju sa Vladom? Zar treba da piše da sarađuju sa tajkunima i lopovima? - upitao je predsednik Vučić.
Predsednik je podsetio i da SAD plaćaju Glas Amerike i da Velika Britanija plaća Bi Bi Si, ali da oni nisu označeni kao "oni koji sarađuju sa vladom". Predsednik je objasnio da su ta "Bi Bi Si" i "Glas Amerike" vladini mediji, da se tu i ne radi o saradnji.
Preporučujemo
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
HRVATI POSLALI JASNU PORUKU: "Država nam je na pogrešnom putu!"
VEĆINA građana Hrvatske smatra da zemlja ide u pogrešnom smeru, a najviše primedbi imaju na korupciju, inflaciju, niske plate, male penzije i siromaštvo, pokazalo je decembarsko istraživanje Krobarometra, objavljeno u Dnevniku hrvatske Nove TV.
26. 12. 2025. u 12:34
Komentari (13)