VUČIĆ SE OBRATIO IZ SLOVENIJE: Ne možemo biti član EU dok ne rešimo pitanja sa Prištinom
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić trenutno boravi u Sloveniji, gde se održava Bledski strateški forum, koji tradicionalno okuplja lidere regiona i zemalja članica Evropske unije, kao i predstavnike evropskih institucija.
Foto: Printscreen/Pink
Predsednik Srbije rekao je da je jasno da nećemo postati član Evropske unije dok ne rešimo pitanja sa Prištinom.
On je rekao da uskoro očekuje posetu Lajčaka Prištini i Beogradu, i da ga brine informacija koju je dobio da Albanci od 4. septembra kreću u novu akciju kako bi bili prihvaćeni u međunarodnim organizacijama.
- Imamo informacije iz naših obaveštajnih izvora, krenuće u akciju kako bi se učlanili u UNESKO, Interpol, Savet Evrope. To će naravno doneti dodatnu nestabilnost u region - kazao je Vučić, i istakao da veruje da će Zapadni Balkan biti više na agendi EU.
- Govorio sam istinu, i postavio pitanja na koja nisam dobio odgovore. Šta ćemo da radimo kada deo svetskog BDP-a bude 7 odsto, kao i šta ćemo posle odlaska Angele Merkel ukoliko se nešto destabilizuje - rekao je predsednik Vučić.
On je posebno istakao obraćanje mađarskog premijera Viktora Orbana, koji je danas rekao da je Srbija potrebnija Evropi nego EU Srbiji.
- Za nas je i dalje važno da budemo deo EU, suviše smo mali i slabi da bismo mogli da isključivo samostalno štitimo svoje interese - naveo je Vučić.
Preporučujemo
"U ČETIRI OKA": Vučić sa Lajčakom o nastavku dijaloga Beograda i Prištine
01. 09. 2021. u 12:35
SRBIJU PRIMITI U ŠENGEN: Babiš na Bledu zatražio proširenje sporazuma
01. 09. 2021. u 11:31
PAKAO U DUBAIJU! Iranci pogodili Burdž el Arab, simbol luksuza i jedan od najpoznatijih hotela na svetu (VIDEO)
IRANSKI dron pogodio je i hotel sa pet zvezdica Burdž el Arab u Dubaiju.
28. 02. 2026. u 23:12
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)
IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".
28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21
SMEH DO SUZA: Pitali Hrvate da li znaju srpske reči - "Nikada neću pogoditi!" (VIDEO)
"LEBLEBIJA bi mogla biti karoserija."
27. 02. 2026. u 21:41
Komentari (7)