CETINJSKI MANASTIR OTIMAJU ZA MIRAŠA: Odbornici Cetinja će 14. septembra odlučivati o "vraćanju" svetinje CPC
09. 09. 2021. u 09:00
EKSTREMISTI u Crnoj Gori ne odustaju od Cetinjskog manastira u kome od nedelje i zvanično stoluje mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije.
U pamet se braćo Crnogorci! Imate li išta pametnije učiniti od ovoga..
Sto pre skloniti relikvije i dragocenosti sa Cetinja na sigurno. Cesticu casnog krsta, ruku svetog Jovana krstitelja, krunu svetog kralja Stefana Decanskog...
Хмм... Неко ко се презива Диздар(чувар тврђаве затвора на турском). Све је јасно о пореклу ових људи. То су исти они против којих је зетски владика Данило покренуо истрагу потурица, а било их је највише у клановима Бјелица и Ћеклића, погане потурице. Данас њихов накот у виду Милогораца, Ђуканистанаца и Монтенегрина тражи да им припадне туђа имовина. Чуј,.. они траже грађанску иницијативу. Пази, "грађанску"! Какве везе било шта грађанско има се црквом!? Само још да кажу да су и њихови преци градили тај манастир. Опет вас питам, какве везе ваши уср.ни преци имају са последњим српским краљем Иваном Црнојевићем и Црнојевићима генерално!? Никакве, наравно, јер су накот безкичмењака и издајника који се касније појавио. Још кад се дода ваша похара на српске брђанске кланове Пипере, Бјелопавлиће, Братоножиће и Куче, ваша геноцидност и грех према браћи су јасни.
Povezane vesti

ODGOVOR NA SRAMNU ODLUKU SUDA: Tužilaštvo najavilo žalbu zbog oslobađanja Veljovića
CETINjSKO tužilaštvo žaliće se na odluku sudije za istragu Borka Lončara - da ne odredi pritvor savetniku za bezbednost predsednika države Veselinu Veljoviću.
07. 09. 2021. u 09:51

"NOVOSTI" OTKRIVAJU: Spremali bombe za patrijarha i Joanikija
PATRIJARHU Porfiriju i mitropolitu Joanikiju prilikom dolaska na Cetinje, na obred ustoličenja, pretila je opasnost i od - atentata.
06. 09. 2021. u 20:58

OVO SU IMENA MILOVE "LAKE PEŠADIJE": Na čelu jednog od "bataljona" je lično Anela Čekić
SCENE varvarskog ponašanja Đukanovićevih „divljih hordi“, koje su se svojski potrudile da izazovu incidente i dovedu u pitanje svečani čin ustoličenja mitropolita crnogorsko-primorskog g. Joanikija, obišle su region.
06. 09. 2021. u 18:28

NEBOJŠA MEDOJEVIĆ: Patrijarh Porfirije je bio spreman na ustoličenje po cenu života
PATRIJARH PORFIRIJE Porfirije je bio svestan da ukoliko se ne obavi ustoličenje mitropolita Joanikija u Cetinjskom manastiru Srpska pravoslavna crkva nema više šta da traži na Cetinju i da će manastir izgubiti bilo kakav religiozni značaj i postati kulturno-istorijski spomenik ili muzej.
06. 09. 2021. u 17:27

„TREBA DA ODGOVARAJU ZA ZAVERU“: Medojević traži razrešenje ministra i direktora policije
PREDSEDNIK Pokreta za promjene i jedan od lidera Demokratskog fronta, Nebojša Medojević, pozvao je premijera Zdravka Krivokapića, da pod hitno razriješi ministra unutrašnjih poslova Sergeja Sekulovića i direktora Uprave policije Zorana Brđanina, jer su, kako tvrdi, odbili da izvrše odluke Vlade.
06. 09. 2021. u 16:02
Najnovije iz rubrike

Kome smetaju srpske zastave i Srpska pravoslavna crkva u Novom Sadu i zašto?
Novi Sad, Srpska Atina, postao je slobodan kraljevski grad 1748. godine radom Srba. Oni su nakon dobijanja ovog statusa težili da svi narodi koji su u njemu živeli, bez obzira što nisu Srbi, budu slobodni građani. Crkve i bogomolje njegovih žitelja su čuvane, a Srpska pravoslavna crkva je pazila na ravnotežu u odnosima, ne tražeći za sebe veća prava od onih koja su imale druge zajednice. Srpski duh Novog Sada nisu mogle da ugase ni okupacije, a ni komunisti.
12. 08. 2025. u 17:08

POLITIČKI MOTIVISANA KVALIFIKACIJA: Afera protiv Markovića kao paravan za pristrasnost tužiteljke Bjelopavlović
Prozapadni mediji poslednjih dana aktivno vode negativnu kampanju koja ima za cilj da u prvi plan gurne lažnu sliku o navodnoj ulozi javnog tužioca Miodraga Markovića u slučaju pomilovanja Milice Stojanović.
12. 08. 2025. u 16:09

SRBIJA NE MENJA SVOJ STAV: Predsednik Vučić demantovao pisanje pojedinih medija
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić demantovao je danas da će Srbija promeniti svoju politiku i da će smeniti proruski nastrojene službenike u Vladi Srbije.
12. 08. 2025. u 15:45

ALEKSANDAR VUČIĆ I SRBIJA– PRIJATELJI CRNE GORE U NAJTEŽIM TRENUCIMA: Crnogorski mediji o pomoći koju naša zemlja nesebično pruža
KADA se govori o odnosima Srbije i Crne Gore, lako je izgubiti se u buci političkih prepucavanja, podmetanja i medijskih spinova. No, iza te buke stoje činjenice koje se ne mogu izbrisati: Srbija je, na čelu sa predsjednikom Aleksandrom Vučićem, više puta bila prva i najpouzdanija ruka pomoći Crnoj Gori!
12. 08. 2025. u 15:29

ĐEDOVIĆ HANDANOVIĆ SA BOCAN-HARČENKOM: "Svakako nećemo ugroziti našu energetsku bezbednost i nastavljamo aktivni dijalog sa Gaspromom"
MINISTARKA rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je danas sa ambasadorom Ruske Federacije u Republici Srbiji Aleksandrom Bocan-Harčenkom o zajedničkim projektima i inicijativama u energetskom sektoru.
12. 08. 2025. u 15:20
Komentari (3)