VUČIĆ RAZGOVARAO SA STOLTENBERGOM: Predsednik Srbije sa generalnim sekretarom NATO-a o situaciji na Kosmetu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je danas putem telefona sa generalnim sekretarom NATO Jensom Stoltenbergom o situaciji na Kosovu i Metohiji.
Foto: Tanjug
Predsednik Vučić je rekao da Srbija apsolutno ničim, nijednim svojim potezom nije prekršila ni Briselski sporazum, ni Rezoluciju 1244, niti je na bilo koji način ugrozila očuvanje mira.
– Sedam dana traje potpuna okupacija oklopnim vozilima severa KiM koju sprovodi Priština i svi u međunarodnoj zajednici gromoglasno ćute – naglasio je predsednik Srbije i dodao:
Srbija poštuje sve međunarodne sporazume koje je potpisala, uvek će se ponašati odgovorno, ali Srbija i dalje pita kada kreće formiranje ZSO i kada će Kurtijeve oklopne jedinice povući sa severa KiM.
Na kraju, uz zahvalnost Stoltenbergu na korektnom odnosu i želji da sasluša srpsku stranu, predsednik Vučić je postavio pitanje koju je to normu i međunarodni propis Srbija prekršila, danas, juče ili bilo kada?
Dvojica sagovornika dogovorili su da ostanu u stalnom kontaktu zbog neophodnosi očuvanja mira i stabilnosti u celom regionu.
Preporučujemo
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (14)