U SREDU U BRISELU: Sastaju se glavni pregovarači Beograda i Prištine
GLAVNI pregovarači Beograda i Prištine, Petar Petković i Besnik Bisljimi, sastaće se 29. septembra u Briselu, potvrdio je portparol EU Peter Stano.
Foto AP
Ovaj sastanak juče je najavio visoki predstavnik Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borelj koji je pozvao "obe strane" na deeskalaciju situacije na severu Kosova i Metohije, odnosno hitno povlačenje specijalnih jedinica tzv. kosovske policije i uklanjanje blokada sa puteva u blizini prelaza Jarinje i Brnjak.
Borelj je poručio da je „dijalog uz posredovanje EU i dalje jedina platforma za rešavanje svih otvorenih pitanja između strana, uključujući i ona u vezi sa slobodom kretanja i registarskim tablicama“.
- Dolazak glavnih pregovarača u Brisel narednih dana prvi je pozitivan korak. Od ključne je važnosti da oni dođu sa mandatom da razgovaraju o daljem putu i pronađu održiva rešenja koja su u interesu građana - saopštio je Borelj.
Preporučujemo
"NEĆEMO DOZVOLITI PONIŽENjE": Vučić se sastao sa ambasadorima Kvinte
27. 09. 2021. u 14:42
LOŠE VESTI ZA ALBANCE: Šešelj otkrio - Jednu stvar su zaboravili! (VIDEO)
26. 09. 2021. u 16:41
MIR VEĆ U MARTU, UKRAJINA IDE NA IZBORE I REFERENDUM? Rojters ekskluzivno objavio detalje mirovnog sporazuma, ali jedna stvar koči sve
AMERIČKI i ukrajinski pregovarači razgovarali su o ambicioznom cilju da Rusija i Ukrajina postignu mirovni sporazum do marta, iako je taj rok verovatno nerealan zbog nedostatka dogovora o ključnom pitanju teritorije, prema rečima tri izvora upoznata sa razgovorima, ekskluzivno je objavio Rojters.
06. 02. 2026. u 22:55
"PRIŠTINSKA ADMINISTRACIJA UBRZANO ČISTI POKRAJINU OD SRBA" Hitno se oglasilo rusko Ministarstvo spoljnih poslova - "To je licemerno!"
KORISTEĆI uspeh na nedavnim parlementarnim izborima, prištinska administracija forsira čišćenje pokrajine od srpskog stanovništva, saopšteno je iz Ministarstva spoljnih poslova Rusije.
04. 02. 2026. u 13:32
AMERIKANKA IZ "LEPIH SELA": "Srbi su bili svetski neprijatelji broj jedan, zlikovci - ali ne i za mene"
FILM "Lepa sela lepo gore" Srđana Dragojevića važi za jedno od najboljih i najvoljenijih ostvarenja naše kinematografije.
04. 02. 2026. u 10:52
Komentari (1)