ŠEŠELJ ZA RUSKE MEDIJE: NATO se igra vatrom!
JAČANjEM neprijateljske politike prema Rusiji NATO izaziva pojavu otvorene konfrontacije i igra se vatrom, rekao je za RIA Novosti lider SRS Vojislav Šešelj.
Foto: EPA
U ponedeljak je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov najavio odmazde Rusije zbog proterivanja diplomata iz zemalja NATO pakta. Osim što je obustavljen rad vojne misije NATO pakta za vezu u Moskvi, Biro za informacije Alijanse takođe mora da prekine rad. Stalna misija Rusije pri NATO paktu takođe obustavlja rad od 1. novembra ili nešto kasnije. Za kontakte sa Rusijom Alijansa bi sada trebalo da kontaktira sa ruskim ambasadorom u Belgiji.
- NATO je zaoštrio svoju neprijateljsku politiku prema Rusiji, to je sve očiglednije i približava se opasnoj liniji otvorene konfrontacije. Ali NATO se igra vatrom, Rusija danas nije ono što je bila pre 25 godina, sve igre sa njom su isključene. Rusija je oduvek bila velika i jaka i znala je da brani svoje interese. NATO je spreman da preuzme veliki rizik, izazove velike sukobe sa nepredvidivim posledicama i to će im se vratiti. To više nije moguće - izjavio je Vojislav Šešelj.
Preporučujemo
ŠEŠELj OTKRIO: Razgovarao sam sa zapadnim diplomatama, evo šta su tražili
02. 02. 2023. u 20:33
ŠEŠELj O ALBANSKOM POVLAČENjU: Kurti se uhvatio u kolo kojem nije dorastao (VIDEO)
01. 10. 2021. u 13:03
ZAVRŠEN SUDBONOSNI SASTANAK OKO GRENLANDA! Pomeren iz Bele kuće, trajao 50 minuta, a o jednoj fotografiji svi govore (FOTO)
ZVANIČNI sastanak na visokom nivou oko Grenlanda, na kojem su učestvovali američki potpredsednik Džej Di Vens, američki državni sekretar Marko Rubio i ministri spoljnih poslova Danske i Grenlanda, Lars Loke Rasmusen i Vivijan Mocfelt, završen je nakon 50 minuta.
14. 01. 2026. u 18:36
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
BALKANCI O ŽIVOTU U EVROPI: Pustiće te da crkneš - ti njega ugostiš gozbom, on misli da si seljačina
MNOGI sanjaju o životu u Nemačkoj, Austriji ili Švajcarskoj, zamišljajući mir, red i bolji standard. Ipak, iskustva naših ljudi koji su se preselili otkrivaju da život u zapadnoj Evropi često nosi neočekivane izazove koji mogu šokirati one koji su navikli na balkansku spontanost i toplinu.
13. 01. 2026. u 10:22
Komentari (0)