VUČIĆ O USPEHU SRPSKE LISTE: Zadovoljan sam odgovornim odlukama, to govori o motivisanosti ljudi
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas u Aleksincu da je zadovoljan izlaznošću na izborima na KiM u srpskim sredinama i odgovornim odlukama Srpske liste.

Foto: Novosti arhiva
Vučić je, na konstataciju da svaki izborni proces na KiM aktuelizuje narativ da država tera Srbe da izađu na izbore, kazao da nikoga država nije terala.
- Mi nikoga nismo terali, osim što sam mislio da je bolje da izađu nego da ne izađu. Nisam to krio, i javno sam to govorio. Mi napadamo Prištinu za neispunjavanje Briselskog sporazuma, a onda ćemo mi da ne ispunimo. Kako onda da izađemo pred bilo koga i tražimo formiranje ZSO - objasnio je on.
Ukazao je da su ljudi u srpskim sredinama neuporedivo u većem broju izašli na glasanje, u proseku 60 odsto, dok je u većinski albanskim mestima izlaznost bila 40 odsto.
- To govori o motivisanosti ljudi, i o tome koji su bili najmotivisaniji - podvukao je on.
BONUS VIDEO: Vučić u Aleksincu: Otvaranje pogona u fabrici Magna
Preporučujemo

VUČIĆ I PUTIN POTPISUJU KAPITALNI UGOVOR: Vredan je čak 1,3 milijarde evra
19. 10. 2021. u 09:50

VUČIĆ U ALEKSINCU: Veliko hvala vama, poštovani radnici (FOTO/VIDEO)
19. 10. 2021. u 10:13 >> 11:14

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (4)