PODRŠKA GRČKE OKO KiM: Ministar Selaković tokom posete Atini dobio uveravanja o stateškim pitanjima
GRČKA pruža podršku Srbiji po pitanju Kosova i Metohije i očuvanja teritorijalnog integriteta i suvereniteta, kao i na evropskom putu.
Selaković i Dendijas / Foto AP
Ovo su osnovne poruke koje su prenete ministru spoljnih poslova Srbije Nikoli Selakoviću, tokom posete Atini, gde se sastao sa predsednicom Grčke Katerinom Sakelaropulu i šefom grčke diplomatije Nikosom Dendijasom. Član srpske vlade imao je sastanke i sa poglavarom Grčke pravoslavne crkve, arhiepiskopom atinskim i cele Grčke Jeronimosom, kao sa privrednicima.
Sakelaropuluova je istakla da njena država želi da strateški pomogne Srbiji na evropskom putu:
- Mislimo da je to jedini put za bezbednost i stabilnost u region kao i dobrobit za sve narode.
Šef srpske diplomatije je naglasio da su tradicionalno dobri, bliski i istorijski odnosi, kao i duhovna bliskost dvaju naroda krunisani 2019. Sporazumom o strateškom partnerstvu:
- Strateški i pravi prijatelji treba jedni drugima da pomažu i nama je bila čast da pomognemo našim grčkim prijateljima kada im je bilo teško, tokom stravičnih požara. Bratski grčki narod će uvek moći da računa na pomoć srpskog naroda.
On je kolegi Dendijasu preneo šta se dešavalo na KiM tokom septembra i oktobra, kada su Srbi bili izloženi napadima specijalnih jedinica ROSU.
Arhiepiskop Jeronimus istakao je da su "duboki koreni i odnosi između dva naroda ovenčani kroz istoriju i zajedničku borbu".
Preporučujemo
ŠTA SPREMAJU BRITANCI NA BALKANU: Specijalac održao sastanak sa vojim liderima Albanije, Crne Gore, BiH, Makedonije i Prištine
SPECIJALNI izaslanik Velike Britanije za Zapadni Balkan Karen Pirs organizovala je sastanak sa vojnim liderima Albanije, Crne Gore, Severne Makedonije, BiH i samoproglašenog Kosova, koje je predstavljao zamenik komandanta KBS-a general-major Enver Čikaći.
13. 11. 2025. u 15:48
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
PERSONA NON GRATA: "Tijana, šta će Tompson na tvom koncertu?"
"Pa, nikad se ne zna..."
12. 11. 2025. u 11:04
Komentari (0)