JAČA SRPSKA VOJSKA! Vučić: Pre kraja godine stižu "Korneti" iz Rusije
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Nišu da već pre kraja ove godine očekuje da u Srbiju iz Rusije stigne protivoklopna oruđa - protivoklopne rakete "Kornet", što će značajno osnažiti Vojsku Srbije.

Foto: Instagram
Predsednik je rekao da ocekuje i značajne nabavke po pitanju opremanja i naoružavanja vojske u 2022. godine, a posebno u periodu od 2023. do 2025. godine.
Vučić je istakao da posebno treba da pojačamo protivvazdušnu i lovačku avijaciju, kao i lovačko-bombardersku avijaciju.
Predsednik je kazao da je danas razgovarao sa najvažnijim ljudima iz Ministarstva odbrane i Vojske Srbije o vojno-bezbednosnoj i ekonomsko-političkoj situaciji u regionu i svetu sa potencijalnm posledicma u budućnosti na ugrožavanje bezbednosti Srbije i njenih građana.
Kazao je da su imali u vidu svu složenost situacije sa kojom se danas suočavamo - narastajuće tenzije na istoku Evrope i sve snažniji sukobi ekonomsko energetskopo plitički između zapdnog sveta i Kine i Rusije i prelamanje interesa velikih sila i reigonalnih sila u našem reigonu.
"To nam daje obavezu da dalje snažimo srpsku vojsku i razgovarali smo kako da popunjavamao jedinice i dalje poboljšavmo materijalni status vojnika, oficira i podoficira, iako je sada bolja sitaucija nego pre, i kako da u narendom periodu dodatno privučemo ljude da služe vojsku kako bi mogli sve jedince da popunimo u skladu sa ciljevima", naveo je Vučić.
Rekao je da će biti određeh izmena strategijskih dokumenata u smislu potreba daljeg jačanja naše vojske i dugoročnog čuvanja naše vojne neutralnosti, i koji će jasno omeđiti potrebe dostizanje određenog nivao snage vojska i kapaciteta Vojske Srbije.
Preporučujemo

VUČIĆ O BLOKADAMA: Sve što su tražili smo ispunili, slušali smo građane i narod
11. 12. 2021. u 13:54

EKSKLUZIVNO - GENERAL PONOVO U SVOJOJ SRBIJI: Nebojša Pavković sleteo u Beograd (FOTO)
GENERAL Nebojša Pavković sleteo je u Srbiju.
28. 09. 2025. u 17:53

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (7)