TRI HITNA ZAHTEVA PREDSEDNIKA: Vučić rekao ministrima i direktorima javnih preduzeća šta očekuje
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas na sednici vlade da je, prema poslednjim informacijama, bez struje još svega 0,38 odsto domaćinstava.

Foto: P.Milošević
- Hitno saniranje u elektrani Nikola Tesla. Hitno vraćanje bloka B1 i vraćanje malenog bloka A u punu funkciju, ubrzavanje na povratku A4, A5 i A6 u Obrenovcu. Već smo rešili oko finansija, ali za svaki slučaj. Obezbediti dovoljan broj finansija unapred do kraja januara meseca, računajući najgori mogući scenario da ne bude bilo kakvih iznenađenja i da ne bude bilo kakvih problema - izjavio je predsednik.
Vučić je dodao da ostalih oko 99,62 odsto domaćinstava ima električni energiju.
- Neko bi rekao da je taj procenat veoma dobar imajući u vidu vremenske uslove - rekao je Vučić.
Kazao je da EMS prethodnih dana funkcionisao perfektno, bez ikakvih problema i čestitao direktorki tog preduzeća na tome.
- Naravno da niko nije bio iznenađen kada padne sneg i komunalne službe su najvećim delom veoma dobro obavile posao. Ali, ono što nam se dogodilo u enegetskom sektoru, blago je reći, bio je potpuni kolaps - naveo je Vučić.
Dodao je da je EMS uložio stotine miliona evra u popravljanje dalekovodne mreže visokonaposne snage.
Kazao je da je ostalo još da se uradi Vojvodina, Bor i delovi Beograda i da je za to potrebno do kraja 2028. godine još 700 miliona evra, kako bi u potpunosti imali obnovljenu mrežu EMS transmisionog sistema, i da to treba da uđe u program razvoja Srbija 2025-2028.
Čestitam EMS-u na izvanredno obavljenom poslu, poručio je Vučić.
Preporučujemo

VUČIĆ O ODNOSU SA RS: Srbija nikome iz Republike Srpske neće uvoditi sankcije
14. 12. 2021. u 19:25

VUČIĆ NA SEDNICI VLADE: Stabilizacija sistema u ponedeljak, 0,38 odsto domaćinstava bez struje
14. 12. 2021. u 18:07 >> 19:17

VUČIĆ SE HITNO OGLASIO IZ AVIONA: Stigla mi je fantastična vest od Đorđe Meloni (VIDEO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić oglasio se iz aviona i rekao da mu je stigla fantastična vest iz Rima.
04. 04. 2025. u 12:49

SRBI VIŠE NE MOGU DA PUTUJU BESPLATNO U OVU EVROPSKU ZEMLjU: Treba vam posebna dozvola, evo koliko košta
EVROPSKI državljani koji putuju u Veliku Britaniju od danas moraju imati digitalnu propusnicu za ulazak u zemlju, za koju britanska vlada tvrdi da će poboljšati bezbednost granica.
02. 04. 2025. u 10:16

"NEMOGUĆE JE POBEĆI OD TOGA": Zdravko Čolić prvi put o optužbama da voli muškarce
POZNATI pevač Zdravko Čolić (73) poznat je po tome što svoj privatni život čuva daleko od očiju javnosti. Ipak, jednom prilikom odlučio je da napravi izuzetak i otkrije nekoliko ličnih detalja koji su iznenadili njegove obožavaoce.
06. 04. 2025. u 11:39
Komentari (3)