LAŽNA DRŽAVA U PROBLEMU: Haradinaj udario na Kurtija - O čemu su mislili kad su odbili Amerikance?
LIDER Alijanse za budućnost Kosova Ramuš Hardinaj uputio je kritike na račun samozvanog premijera lažne države Kosovo Aljbina Kurtija i njegovog Pokreta Samoopredeljenje, upitavši ih o čemu su mislili tokom leta pošto se nisu bavili povećavanjem kapaciteta proizvodnje i distribucije struje, već su čekali hladnu zimu.
Foto: Printskrin/EPA/Depositphotos/ilutsracija
Haradinaj je na Fejsbuku upitao i o čemu su Aljbin Kurti i Samoopredeljenje razmišljali kada su se žestoko protivili investiciji vrednoj 1,2 milijarde dolara za 500 megavata struje, po ceni do 86 evra po megavatu, investiciji koja bi, kako je naveo, otvorila radna mesta i pretvorila Kosovo i Metohiju u "regionalnu energetsku silu".
- O čemu su mislili kada su odbili američku investiciju od 200 miliona dolara koju je odobrio predsednik SAD Džozef Bajden za gasovod Skoplje-Priština? O čemu su mislili Kurti i Samoopredeljenje tokom leta pošto se nisu bavili KEK-om, KOSTT-om, KEDS-om i KESCO-om i povećavanjem kapaciteta proizvodnje i distribucije energije, već su čekali hladnu zimu? - napisao je Haradinaj.
Upitao je i o čemu danas razmišljaju, kada megavate sa tržišta "susednih zemalja" plaćaju i do 620 evra, kao i da li su građani Kosova i Metohije koji su glasali za Samoopredeljenje zaslužili da budu u mraku i u hladnom i kome duguju za to.
- Ove zime vidimo redukcije, mrak, hladnoću. Kakva će biti sledeća zima sa ovim ljudima i njihovim mentalitetom? - upitao je Haradinaj.
(Kosovo onlajn)
Preporučujemo
HARADINAJ PANIČI: Kurti pravi stratešku grešku, u rukama smo energetske mafije
07. 12. 2021. u 22:09
HARADINAJ MOLI KURTIJA: Ne idi u Vašington, sada smo mi krivi što se dijalog ne odvija
03. 12. 2021. u 20:13
ZORAN MILANOVIĆ POSTAJE ALBANSKI LOBISTA: Prst u oko Srbiji od hrvatskog predsednika
23. 12. 2021. u 13:06
"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48
"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06
GOVORIO SAM "NEMOJ", NIJE ME POSLUŠAO: Hasan prodao kuću, sin mu se kockao - "To su zlatni geni"
“Nemoj to sine, tata je prošao sve”
22. 10. 2025. u 10:27
Komentari (5)