VMRO-DPMNE OPTUŽUJE VLADU SEVERNE MAKEDONIJE: Zvicer spremao atentat na predsednika Srbije, ministar Spasovski mu izdao važeći pasoš
OPOZICIONA stranka VMRO-DPMNE optužila je Ministarstvo unutrašnjih poslova Severne Makedonije, na čijem je čelu Oliver Spasovski da je Radoje Zvicer dobio legalni pasoš te zemlje pod drugim imenom.
Foto: V. N.
- VMRO DPMNE je u kontekstu razotkrivanja afere „mafija” pre nepunih godinu dana otkrila da se na spisku mafijaša i kriminalaca kojima je Spasovski izdao legalni makedonski pasoš, ali pod drugim imenom, nalazi upravo Radoje Zvicer, koji je, prema informacijama Evropola, organizator atentata na predsednika Srbije, kažu u opozicionoj stranci.
Kako navodi VMRO-DPMNE, iako je od tog otkrića prošlo godinu dana, posle godinu dana niko nije optužen, iako su, kako tvrde, makedonske pasoše dobili mafijaši iz regiona i sveta, prenosi portal press24.mk.
– Osim simbolične kazne za nekoliko funkcionera u MUP-u koji su trebali da budu kolateralna šteta, nema odgovornosti za stvarne organizatore mreže za izdavanje makedonskih pasoša. Nema kriminalca koji ne koristi pasoše sa makedonskom zastavom. To pokazuje da je Spasovski, uprkos sramoti za Makedoniju, otvoreni zaštitnik kriminala, kažu u VMRO-DPMNE.
BONUS VIDEO:
Vučić stigao u sedište SNS, glavna tema formiranje nove vlade
Preporučujemo
SUMNjA SE DA JE OVAJ ČOVEK SA ESTRADE NARUČIO NAPAD NA ČOLINU KUĆU: Bili prijatelji i saradnici (FOTO)
JEDAN pravac istrage upućuje na poznato ime sa estrade, čeka se prikupljanje svih dokaza.
03. 02. 2026. u 16:49
"PRIŠTINSKA ADMINISTRACIJA UBRZANO ČISTI POKRAJINU OD SRBA" Hitno se oglasilo rusko Ministarstvo spoljnih poslova - "To je licemerno!"
KORISTEĆI uspeh na nedavnim parlementarnim izborima, prištinska administracija forsira čišćenje pokrajine od srpskog stanovništva, saopšteno je iz Ministarstva spoljnih poslova Rusije.
04. 02. 2026. u 13:32
AMERIKANKA IZ "LEPIH SELA": "Srbi su bili svetski neprijatelji broj jedan, zlikovci - ali ne i za mene"
FILM "Lepa sela lepo gore" Srđana Dragojevića važi za jedno od najboljih i najvoljenijih ostvarenja naše kinematografije.
04. 02. 2026. u 10:52
Komentari (0)