ČESTITKA PREMIJERKE JE GEST PRIJATELJSTVA: Reakcije iz kineske ambasade na to što je Brnabićeva napisala poruku na kineskom
VEOMA smo zahvalni premijerki Srbije Ani Brnabić što je našem predsedniku Si Đinpingu i kineskom narodu uputila čestitku povodom kineske Nove godine na našem jeziku.

Foto: Printskrin Tviter
Ovako su za "Novosti" iz kineske ambasade komentarisali poruku koju je premijerka uputila putem Tvitera.
Portal Nova preneo je da je čestitka nepravilno napisana, te da je Brnabićeva u novogodišnjoj poruci nazvala Si Đinpinga predsednikom Srbije. Na pitanje da li je čestitka napisana pravilno iz ambasade kažu:
- Tekst koji je Brnabićeva napisala je baš u duhu kineskog jezika i sasvim je ispravno napisana. Ljudi moraju da znaju da je automatsko prevođenje putem alata na internetu pogrešno i da se tamo dešavaju greške, ali ova čestitka je napisana pravilno. Mi smo zadovoljni i zahvalni na iskrenim čestitkama, to je gest prijateljstva naših naroda - rečeno nam je iz ambasade.

Foto: Printskrin Tviter
Preporučujemo

NOVE UVREDE NA RAČUN ANE BRNABIĆ: Savo Manojlović opet vređao premijerku
02. 02. 2022. u 13:50

NEĆE BITI BLOKADE IZBORA: Premijerka Brnabić o najavama iz inicijative "Kreni-promeni"
01. 02. 2022. u 18:49

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

SPAVA PORED VC ŠOLjE BEZ POKLOPCA Haos u zatvoru gde je Sarkozi, viču mu: "Osvetićemo Gadafija!" Poseban tretman za bivšeg predsednika
"SVI zatvorenici prave buku, viču, lupaju po zidovima..."
22. 10. 2025. u 15:32
Komentari (0)