OPTUŽBAMA I LAŽIMA PLAŠE SRBE: Šta je pozadina 80 prijava za navodne ratne zločine u Đakovici

Dragana ZEČEVIĆ

15. 02. 2022. u 09:24

ALBANSKO Udruženje "Đakovica 88-89", koje je do sada podnelo oko 3.500 krivičnih prijava protiv raseljenih Srba sa područja Đakovice i Orahovca, krajem protekle sedmice policiji i odeljenju za istraživanje ratnih zločina u ovom gradu podnelo je još 80 krivičnih prijava zbog navodnih srpskih zločina nad Albancima.

ОПТУЖБАМА И ЛАЖИМА ПЛАШЕ СРБЕ: Шта је позадина 80 пријава за наводне ратне злочине у Ђаковици

Ilustracija

Kako prenose mediji na albanskom jeziku, prijave se odnose uglavnom na zločine u đakovačkoj i orahovačkoj opštini, a kako navodi predsednica ovog udruženja Škendije Hoda, reč je o "ubistvima, mučenju i materijalnoj šteti pričinjenoj tokom rata".

- Nije to za nas ništa novo. Jer, Albanci iz Đakovice uvek uoči značajnih datuma ili najava da ćemo posetiti naša groblja plasiraju nekakve prijave i priču o zločinima - kaže Milenko Jovanović, predsednik Privremenog organa Đakovice.

Cilj ovih navoda je, kako ističe, dalje zastrašivanje raseljenih Srba, kako bi definitivno odustali od poseta grobljima, interesovanju za imovinu, ali i, pre svega, razmišljanju o povratku u svoj grad.

- Albanci žele da preduprede svaku mogućnost da neko od raseljenih krene putem Dragice Gašić, koja se prva vratila u Đakovicu. Ona je, uz tri monahinje u manastiru Uspenja Presvete Bogorodice, jedina Srpkinja u gradu koji je brojao 8.500 Srba -pojašnjava Jovanović.

Prijave albanskog udruženja ili bilo koga sa KiM, raseljene Srbe ne plaše, jer je među njima veći broj onih koji planiraju da se bez obzira na rizik vrati na svoja imanja u Đakovici.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
pogledaj sve

Komentari (0)

ODBRANA JE KLJUČ ZA POBEDU: Rukometašice Srbije pred meč sa Crnom Gorom za start na Evropskom prvenstvu