NI SRAMA, NI OBRAZA: Hrvat Picula rat u Ukrajini uporedio sa "srpskom agresijom"
HRVATSKI evroparlamentarac Tonino Picula iskoristio je raspravu o Ukrajini u Evropskom parlamentu da napadne Srbiju.

Foto: Printscreen
- Ovaj rat izaziva i sećanja na ratnu agresiju na moju zemlju, Hrvatsku, pre 30 godina. Napadi na dečje bolnice, civilne objekte, rušenje gradova, mnogo izbeglica. Putin mora, kao i Milošević, da odgovara za svoje postupke pred sudom za ratne zločine - poručio je Picula i pokazao je da je zarobljen u prošlosti, a da istu tumači na neprincipijelan način.
On je zaboravio da napomene da je Hrvatska protivpravno oduzela Srbima status konstitutivnog naroda i tako udarila na SFRJ.
Takođe, ovo nije prvi put da Picula napada Srbiju u Evropskom parlamentu. Nedavno je njegova meta bio i srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik.
- Picula? On je kao bitan? Sedi u Briselu i prima 9.000 evra platu, a ja sam ga tamo poslao - rekao je svojevremeno hrvatski predsednik Zoran Milanović o Piculi.
Preporučujemo

ERDOGAN UDARIO NA SRBIJU: Turski predsednik obećao podršku članstvu tzv. Kosovu u NATO
01. 03. 2022. u 19:17

PREOKRET U HRVATSKOJ? Milanović tvrdi da nije podignut stepen pripravnosti
01. 03. 2022. u 15:18

HRVATSKA VOJSKA PODIGLA STEPEN PRIPRAVNOSTI: Plenković se obratio naciji
28. 02. 2022. u 22:15

PORODICE U ŠOKU NAKON ŠTO SU OTVORILE KOVČEGE SA TELIMA: Nove bizarnosti nakon pada aviona u Indiji
SIN žene koja je poginula u padu aviona kompanije Air India izjavio je za Bi-Bi-Si da su u kovčegu s telom njegove majke pronađeni i „drugi ostaci“.
23. 07. 2025. u 16:49

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

VELIKE DEVOJKE: Federerove ćerke više nisu male - lepe bliznakinje, vidite na koga liče (FOTO)
PORED njih dve, Rodžer Federer je otac dvojice dečaka - Lea i Lenija.
22. 07. 2025. u 17:19
Komentari (6)