"U UKRAJINI SE ODLUČUJE I NAŠA SUDBINA" Profesor Miloš Ković o poreklu novog sukoba
09. 03. 2022. u 10:06
PROFESOR na Odeljenju za istoriju Filozofskog fakulteta u Beogradu Miloš Ković napisao je kolumnu za "Politiku" o poreklu rata u Ukrajini.
Povezane vesti
"Rusi, ostaćete u blatu da umrete ako odete u Ukrajinu!" Zlokobne reči vođe NATO pakta
MARK Rute se obratio "mladim Rusima i njihovim porodicama".
03. 06. 2026. u 22:20
GRME IZ MOSKVE: "Dokumenti o kraju rata u Ukrajini biće ispisani krvlju na frontu"
"KRV svih žrtava koje su stradale nakon toga, na obe strane sukoba, nalazi se na rukama i savesti onih sponzora čija je želja da Rusiji nanesu strateški poraz nadvladala zdrav razum."
11. 07. 2026. u 17:47
"MISLITE DA RUSIJA GUBI RAT? GREŠKA!" Bivši komandant ukrajinske vojske: "Uspeh na bojnom polju meri se metrima, a ne kilometrima"
VALERIJ Zalužni, aktuelni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu i bivši vrhovni komandant Oružanih snaga Ukrajine, koji je nedavno, barem prema izvorima ukrajinske pravde, na direktno pitanje predsednika Volodimira Zelenskog da li bi se kandidovao ako bi predsednički izbori bili održani na jesen, odgovorio: „Da“, objavio je članak u konzervativnom britanskom dnevniku „Telegraf“ u kojem upozorava da, uprkos problemima Rusije na bojnom polju i uspehu ukrajinskih udara na energetsku infrastrukturu, ne treba pretpostavljati da je Rusija izgubila rat.
10. 07. 2026. u 20:13
POZIVNI ZNAK "SREĆA": Praunuk Leonida Brežnjeva zarobljen u hersonskoj klanici - na front otišao dobrovoljno
PRAUNUK čuvenog sovjetskog lidera Leonida Brežnjeva zarobljen je tokom borbi u Ukrajini, tvrde ruski mediji.
20. 06. 2026. u 22:09
PADA "CRNA KIŠA": Šta se to dešava u Moskvi posle nezapamćenog napada Ukrajine? (VIDEO)
POŽARI su izbili nakon što je rafinerija Kapotnja jugoistočno od Moskve pogođena treći put za mesec dana i drugi put ove nedelje, mračeći nebo crnim dimom.
18. 06. 2026. u 20:32
Najnovije iz rubrike
"ZAHVALJUJUĆI VUČIĆU I SRBIJI IZBEGNUT KOLAPS ŽELEZNIČKOG SAOBRAĆAJA NA RELACIJI BEOGRAD- BAR" Stiglo priznanje iz Crne Gore
MIROSLAV Brajović zahvalio se predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i Srbiji jer je Beograd sprečio da žila kucavica Crne Gore stane, zbog kvara na železničkoj mreži.
11. 07. 2026. u 22:00
STOTINE MLADIH NA DRINI Završena velika ekološka kampanja Ministarstva zaštite životne sredine - Pavkov: Ponosna sam na ovo
STOTINE mladih volontera učestvovale su danas u Perućcu, u opštini Bajina Bašta, u završnoj akciji nacionalne ekološke kampanje „Priroda nema alternativu. Zato deluj i ti!“, koju je organizovalo Ministarstvo zaštite životne sredine.
11. 07. 2026. u 21:49
ŠTA SE KRIJE IZA KUĆE LJUDSKIH PRAVA? Mreža organizacija, veze, milijarde i pitanja na koja javnost traži odgovore
Organizacije okupljene pod istim krovom povezuju zajednički projekti, međunarodni donatori, lične veze njihovih čelnih ljudi i medijski partneri, dok se otvaraju pitanja o finansiranju i uticaju na društvene procese
11. 07. 2026. u 21:45
SPIRALA LAŽI SRBOMRZAČKIH MEDIJA (VIDEO)
Iako tajkunski mediji uporno tvrde da su nezavisni i objektivni, ponovo su pokazali da im je laž jača strana.
11. 07. 2026. u 17:21
PROTIV KOGA SE BORIO RATKO MLADIĆ? Naser Orić mirno gledao kako monstrum iz njegove jedinice kolje dečaka Slobodana koji se vratio po psa
BIVŠI komandant Vojske Republike Srpske, general Ratko Mladić bori se za život u Hagu, a podsećamo da je do ooslobođenja Srebrenice, koju su za vreme rata kontrolisali muslimanski teroristi koje je predvodio Naser Orić, nad Srbima u selima oko grada sprovođen masakr.
11. 07. 2026. u 15:30
Komentari (6)