MUP DEMANTUJE: Nema prijava građana o glasačkim listićima neprijavljenih osoba
MINISTARSTVO unutrašnjih poslova oglasilo se saopštenjem ističući da policiji nije podneta nijedna prijava građana u vezi sa navodima pojedinih stranaka da su se sugrađani žalili da im na adrese dolaze glasački listići osoba koje na njima nisu prijavljene.
Foto: MUP
- Detaljnom proverom Ministarstvo je utvrdilo da nijedna prijava koja se odnosi na takvu pritužbu nije podneta, niti je bilo prijava vezanih za navodno organizovano i unapred pripremljeno prijavljivanje građana u Policijskoj stanici Zvezdara. Ističemo da je prilikom prijave prebivališta stranka koja se prijavljuje na adresu u obavezi da osim uplatnice, koja je generisana preko e uprave, i za svakog građanina ponaosob jedinstvena, ima i ličnu kartu - piše u saopštenju MUP.
Iz policije navode da je prema Zakonu o prebivalištu i boravištu za prijavu prebivališta neophodno da se pokaže original vlasničkog lista stana na koji se stranka prijavljuje.
- Takođe, potrebno je i prisustvo vlasnika stana koji kod sebe mora imati ličnu kartu ili da stranka pokaže ličnu kartu vlasnika stana. Dakle, da bi se promenilo prebivalište potrebno je kumulativno ispuniti sve uslove, a svi traženi dokumenti uslov su kako bi se sprečile bilo kakve zloupotrebe - zaključuju iz MUP.
Preporučujemo
SINIŠA MALI I IRENA VUJOVIĆ SA MLADIMA: Srbija se iz dana u dan menja nabolje (VIDEO)
28. 03. 2022. u 15:49
BOSANSKIM "SPECIJALCIMA" SE SMEJE CEO SVET: Izbačeni sa takmičenja, a krivi im Srbi i Dodik (FOTO/VIDEO)
SNIMAK specijalaca iz Federacije BiH na takmičenju SWAT Challenge u Ujedinjenim Arapskim Emiratima postao je potpuni hit na društvenim mrežama.
12. 02. 2026. u 14:42
VAKCINA PROTIV RAKA STIŽE U SRBIJU: Dobijamo je odmah posle Rusa, evo kada će je primiti naši pacijenti
MINISTAR bez portfelja zadužen za oblast međunarodne ekonomske saradnje Nenad Popović izjavio je danas da će u maju prvi pacijenti u Rusiji primiti vakcinu protiv raka, a da će pacijenti iz Srbije biti prvi koji će odmah posle ruskih, krajem godine, primiti tu vakcinu.
12. 02. 2026. u 09:41
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (1)