PREOKRET: Srbi ipak mogu da glasaju u Londonu - Britanci izdali vizu predsedniku biračkog odbora
NAŠI državljani će, ipak, 2. aprila moći da glasaju u srpskoj ambasadi u Londonu. Uprkos prethodnim kočnicama, predsedniku našeg biračkog odbora Britanci su danas izdali vizu i on će moći da otputuje.

Foto: Free Images Pixabay
Na taj način, stvorili su se uslovi da se otvori glasačko mesto za više od 500 birača u Velikoj Britaniji. Pre samo dva dana neizvesnost da Srbi neće moći da ostvare svoje pravo glasa, posle zabrane glasanja na KiM, i u Britaniji, pojavila se nakon što viza nije izdata predsedniku biračkog odbora, koji je zadužen da odnese izborni materijal i otvori biralište.
Kako je tada rečeno, Ministarstvo spoljnih poslova Srbije na vreme je prikupilo i predalo svu neophodnu dokumentaciju zbog čega su i ostali zatečeni što dozvola za ulazak u zemlju ne stiže.
Ipak, Britanci su ovoga puta, u poslednji čas, za razliku od izbora 2020. godine, uspeli da obezbede uslove za održavanje glasanja. Pre dve godine, za otvaranje biračkog mesta u srpskoj ambasadi u Londonu odobrenje je kasnilo zbog čega su naši državljani ostali uskraćeni za glasanje.
Ove godine će svoje biračko pravo moći da iskoristi oko 40.000 državljana Srbije koji žive u inostranstvu. To je čak tri puta više nego na prethodnim izborima. Svi koji su želeli da glasaju morali su da se prijave svom diplomatsko-konzularnom predstavništvu, a biralište se otvara ukoliko je prijavljeno najmanje 100 glasača.
Najveći broj naših ljudi izvan granica zemlje glasaće u Bosni i Hercegovini - 11.435, a na raspolaganju će imati 15 biračkih mesta. Na drugom mestu je Nemačka sa 7.947 birača, gde će se otvoriti sedam birališta. Sledi Austrija sa 3.977 glasača, na pet biračkih mesta. u Crnoj Gori za glasanje je prijavljeno 1.165 ljudi.
Preporučujemo

ONI SU UZ VUČIĆA: Pogledajte koje javne ličnosti su do sada podržale lidera SNS-a za predsednika Srbije (FOTO)
30. 03. 2022. u 16:01 >> 18:27

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"NEKAD TE MRZE, NEKAD TE VOLE..." Vratio se Mladen, Dea iznenadila objavom
MLADEN Mijatović, bivši dugogodišnji izabranik voditeljke Dee Đurđević, vratio se u Srbiju.
08. 09. 2025. u 11:17
Komentari (3)