DRŽAVA IDE PUTEM KOJIM JA ŽELIM: Dr Danica Grujičić objasnila zašto je podržala Vučića i SNS
NOSILAC liste "Zajedno možemo sve" dr Danica Grujičić prihvatila je tu ulogu, kaže, nakon razgovora s predsednikom Aleksandrom Vučićem i ministrom Zlatiborom Lončarom, shvatajući to kao pomoć državi i dodaje da je bila svesna šta je očekuje ako se opredeli za jednu stranu.
Foto: Printscreen/Insajder TV
- Čovek u jednom trenutku mora da se odabere, bez obzira na to da li se neko s tim slaže, a znala sam šta će uslediti kada se opredelite i svako ko je u javnosti mora na to da računa - rekla je Grujičić.
Ona dodaje da svoj politički angažman vidi kao podršku državi, ne samo Srpskoj naprednoj stranci.
- Mislim da zaista 3. aprila treba glasati sa Aleksandra Vučića i listu "Zajedno možemo sve" - kaže Grujičić.
- Nisam njihov član ili stranačka ličnost, ali kadgod sam nešto predložila u stručnom smislu, kadgod sam zamolila da se nešto nabavi, oni su zaista uvek rado izlazili u susret, ne zato što sam ja neko opasan, nego zato što smo moj tim i ja imali dobre ideje - kaže Grujičić.
Ona dodaje i da država ide putem kojim bi ona želela, jer pored puteva i svega drugog, zna koliko je urađeno za poslednjih sedam-osam godina za zdravstvo, što treba nastavtiti.
Na pitanje o mogućnosti da postane ministar zdravlja, odgovara da nikada nije radila u Ministarstvu, već samo u pojedinim komisijama, kao i da bi najpre morala da se navikne na novu sredinu i upozna neke nove ljude.
- Pre toga mora da se uradi sve što smo dogovarali, računajući i pilot-projekat formiranja malih ambulanti lekara opšte prakse, pedijatara, stomatologa i farmaceuta, pa imamo običaj da kažemo - porodični lekar, apotekar, a došli smo u situaciju da nam treba i porodični psiholog - ističe Grujičić.
Neopohodno je, dodaje, završiti kliničke centre, a prevashodno izgradnju Instituta za onkologiju i radiologiju, za šta, kako je navela, ima čvrsta obećanja ministara zdravlja i finansija, kao i predsednika Vučića.
- To je izuzetno velika investicija, budući da moramo da obezbedimo sve mašine i sve lekove, kako nijedan onkološki pacijent ne bi morao u inostranstvo da se leči - ističe nosilac liste "Zajedno možemo sve".
Danica Grujičić napominje da joj je to bio i najveći motiv, budući da za dve i po godine ide u penziju, a za sobom ostavlja tim od desetoro mladih ljudi, koji odlično znaju sve što je neophodno za lečenje ovog naroda - od operacija do praćenja pacijenata.
Ona je napomenula da sigurno neće produžiti svoj angažman na fakultetu, jer, kako je navela, makar na katedri za hirurgiju ima dovoljno mlađih i kompetetnih ljudi, koji mogu da budu dostojna zamena.
- Na Institututu za onkologiju i radiogogiju formirana je potpuno nova katedra kliničke onkologije sa radioterapijom, gde će posle desetina godina naši internisti postati deo Medicinskog fakulteta, u čemu su glavnu ulogu odigrali hirirurzi i tu moram da pohvalim profesorku Marinu Nikitović - kaže Grujičić i ponavlja da je njen najveći uspeh - tim mladih ljudi koji je oformila u Institutu.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
VUČIĆ PODELIO SNIMAK: Treba da se borimo za Srbiju i da je guramo napred (VIDEO)
30. 03. 2022. u 20:11
RUSKI VOJNI STRUČNjAK: Jedan udar "orešnika" i "sarmata" može da uništi čitav NATO u Evropi
KOMBINOVANO lansiranje raketnih sistema „sarmat“ i „orešnik“ sposobno je da neutrališe celu vojnu infrastrukturu Severnoatlantske alijanse u Evropi, rekao je za ruske medije Aleksandar Stepanov, vojni stručnjak Instituta za pravo i nacionalnu bezbednost Ruske predsedničke akademije za nacionalnu ekonomiju i javnu upravu (RANHEGA).
13. 05. 2026. u 12:29
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
"NE MOŽEMO DA POBEDIMO, PREJAKI SU!" Putinov čovek iznenadio izjavom na ruskoj državnoj televiziji
POZNATI ruski reditelj i propagandista Karen Šahnazarov rekao je da Rusija ne može da pobedi Ukrajinu, da je protivnik prejak i da je u interesu Rusije da što pre okonča rat.
11. 05. 2026. u 19:09
Komentari (4)