ANA BRNABIĆ SA AMERIČKIM SENATORIMA: Očuvanje mira i stabilnosti ključni za dalji regionalni napredak
PREDSEDNICA Vlade Srbija Ana Brnabić sastala se danas sa američkim senatorima Odbora za spoljne poslove Krisom Marfijem, Džin Šahin i senatorom Odbora za oružane snage Tomom Tilisom, sa kojima je razgovarala o saradnji Srbije i SAD.
Foto: Tanjug
Sastanku je prisustvovao i ambasador SAD u Srbiji Kristofer Hil, saopšteno je iz Vlade Srbije.
Premijerka Brnabić istakla je da je Vlada Srbije posvećena jačanju partnerstva sa SAD.
Brnabić je rekla da je prisustvo kompanija iz SAD u Srbiji od izuzetnog značaja, naročito u oblasti IT industrije i visokoh tehnologija, ističući da su to investicije koje menjaju Srbiju i daju joj šansu da bude u korak sa svetom.
Brnabić je zahvalila senatorima na jasnoj podršci SAD evropskom putu Srbije, koji je, prema njenim rečima, jedan od spoljnopolitičkih priroteta, kao i na angažmanu u dijalogu Beograda i Prištine.
Predsednica Vlade ponovila je da je Beograd posvećen dijalogu i u potpunosti spreman za nastavak razgovora sa Prištinom.
Govoreći o situaciji u regionu, Brnabić je istakla da su očuvanje mira i stabilnosti ključni za dalji regionalni napredak, ali isto tako i za napredak Srbije.
Senator Marfi rekao je da senatori borave u poseti Zapadnom Balkanu kako bi uvideli koji su sve načini za osnaživanje regionalne saradnje, dok je senatorka Šahin izrazila zadovoljstvo činjenicom da firme iz SAD učestvuju u izgradnji kapitalnih infrastrukturnih projekata u Srbiji.
Preporučujemo
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"SVE SAM TO PROŠLA SA SAŠOM" Suzana potresena zbog Zorice: "Kancer kao da je zarazna bolest, ne znam od čega je operisana"
VEČERAS se u Sava Centru održava prvi od tri koncerta Marije Šerifović u 2026. godini.
06. 03. 2026. u 20:27
Komentari (1)