U TOKU SEDNICA SAVETA ZA NACIONALNU BEZBEDNOST: Predsednik Vučić predsedava
U BEOGRADU je danas počela sednica Saveta za nacionalnu bezbednost, kojoj predsedava predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

FOTO: TANJUG/ JADRANKA ILIĆ/ nr
Sednici u zgradi Generalnog sekretarijata predsednika Republike prisustvuju ministar odbrane Nebojša Stefanović, ministar spoljnih poslova Nikola Selaković, ministarka rudarstva i energetike Zorana Mihajlović, predsednik Skupštine Ivica Dačić i drugi ministri...
Na sednici su takođe načelnik Generalštaba Vojske Srbije Milan Mojsilović, direktor BIA Bratislav Gašić.
Sednica je zakazana posle odluke Prištine da podnese zvanični zahtev za članstvo tzv. Kosova u Savet Evrope.
- Na nama je da ne uđemo u mržnju i psihozu sukoba, ali da na odgovaran, racionalan i ozbiljan način pružimo snažan odgovor - kazao je Vučić u četvrtak, kada je najavio sednicu Saveta, a zbog zahteva za ulazak u SE kojim su privremene prištinske vlasti srušile još jedan sporazum koji su potpisali, a to je Vašingtonski sporazum.
Prema rečima predsednika, u narednim nedeljama zvaničnici Srbije daće sve od sebe da pokažu da mogu da se bore i čuvaju svoju zemlju.

NOVINAR BI ZA OVU REČENICU U SVAKOJ DRŽAVI ZAVRŠIO U ZATVORU: Policiju i tužilaštvo koji rade svoj posao naziva “odmetnuti deo”
OVO što se naziva novinarom Nove S u jutarnjem programu izgovorio je rečenicu zbog koje bi u svakoj državi završio u zatvoru.
30. 06. 2025. u 07:38

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

"SLAGALICA" OVO NE PAMTI: Takmičar od besa polupao taster
KVIZ "Slagalica" retko ima nesvakidašnje situacije tokom emitovanja, ali se neobični trenuci dešavaju, kao i u svakom programu uživo.
29. 06. 2025. u 14:51
Komentari (0)