DA VRATE IMOVINU VISOKIM DEČANIMA: Viola fon Kramon obratila se privremenim organima u Prištini
IZVESTILAC za Kosovo u Evropskom parlamentu Viola fon Kramon pozvala je danas vladu u Prištini da sprovede presudu Ustavnog suda o vraćanju imovine manastiru Visoki Dečani i da pokaže da nema selektivan pristup kada je u pitanju primena vladavine prava.
Viola fon Kramon / Foto Tanjug-AP
Ona je na svom Tviter nalogu navela da je dijalog Beograda i Prištine koji vodi EU suštinski element evropskih integracija Kosova i da "do pristupanja EU neće doći bez pravno obavezujućeg sporazuma o normalizaciji".
Navela je i da specijalni predstavnik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak ima punu podršku EP.
Dodala je da ovogodišnji Izveštaj za Kosovo, koji treba da bude usvojen sutra u EP pokriva širok spektar pitanja, uključujući vladavinu prava, borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije, javnu upravu i borbu protiv diskriminacije i poručila da vladavina prava znači jednakost za sve.
Podestila je da su EP i ona lično u više navrata ponavljali potrebu za hitnim odobravanjem vizne liberalizacije koja je, tvrdi, odavno zakasnila "uprkos činjenici da je Kosovo ispunilo sve kriterijume".
Fon Kramon je navela da ovogodišnji izveštaj o Kosovu dolazi u posebnom trenutku "kada ponovo vidimo strahote rata u Evropi" i zahvalila vladi u Prištini što je "pokazala punu solidarnost sa Ukrajinom".
Preporučujemo
SUŠTINA JE STALNO MALTRETIRANjE SRBA: Brnabićeva o najnovijim odlukama Prištine
01. 07. 2022. u 11:43
VUČIĆ JE U PRAVU Rakočević iz Gračanice: Zapad nas je lagao godinama
30. 06. 2022. u 14:45
PUTIN PISAO VUČIĆU: Poželeo mu zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić primio je danas čestitku predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina povodom Dana državnosti Republike Srbije, u kojoj mu je ruski lider poželeo zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
13. 02. 2026. u 12:40
STRADALI MLADIĆ SIN POZNATOG MUZIČARA: Novi detalji nesreće u Sarajevu
ERDOAN Morankić (23), koji je stradao u tramvajskoj nesreći u Sarajevu, sin je poznatog muzičara iz Brčkog Armana Morankića, piše portal sarajevskog Avaza.
13. 02. 2026. u 12:05
Danju spasavao živote u bolnici, noću se pretvarao u MONSTRUMA: Jeziva istina otkrivena godinama kasnije
POLICIJA veruje da je Kris Revak, koji je izvršio samoubistvo nakon što je optužen za ubistvo, možda bio serijski ubica. Njegov život i dela krili su mračnu stranu koja je šokirala istražitelje.
15. 02. 2026. u 09:19
Komentari (2)