MI ćemo da radimo tako da u glavama srpske dece Jasenovac ne bude zabranjeno mesto - istakao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić tokom obraćanja javnosti iz Predsedništva Srbije.
Ne zaboravljamo genocid koji su sprovele ustaše. Nikada!
Kao profesor istorije, mogu da kazem, da se u potpunosti slazem sa predsednikom, Jasenovac nikada nece biti zabranjen Srbima I srpskoj deci!
Nasa deca ce o Jasenovcu cuti. Nema mesta pritiscima. Najbitnije je da smo svi cistog obraza.
Ne dozvoliti posetu Vučiću Jasenovcu, mestu stradanja stotine hiljada nevinih Srba, je skandal bez presedana, za svaku osudu!
Ne smemo zaboraviti nasu prošlost i žetve uz Jasenovca.
Sramotno je ovo sto predstavnici Hrvatske vlade rade. Nećemo zaboraviti Jasenovac.
Ovakvo skandalozno ponašanje Hrvatske govori o njim, a ne o nama, Srbija na čelu sa predsednikom Vučićem vodi računa o svim nevino stradalim srpskim žrtvama.
Decenijama su nas terali da okrecemo glavu, decenijama su nam ubijali nas identitet. Srbija je podigla glavu i ne daje vise na sebe
Deca moraju učiti i govoriti istinu o Jasenovcu i svim stradanjima Srba u zločinačkoj NDH.
Srbija nikada nece zaboraviti zlodela koja su ustase pocinile neduznim Srbima.
Jasenovac vam nećemo zaboraviti i nikada oprostiti! Za nasu decu nece nikada biti zabranjen!
Srbija nikada nece zaboraviti stravičan zločin ustaša nad nedužnim srpskim narodom.
Ni jedna žrtva Jasenovaca neće biti zaboravljena, ni jedna.
Ni danasnjim ni buducim pokolenjima nece jedna hrvatska zabrana posete oduzeti secanje na žrtve Jasenovca
Srbija nikada neće zaboraviti kako su ustaše pobile Srbe u Jasenovcu.
Istorija se ne moze izbrisati, ma koliko oni hteli.
Treba da negujemo kulturu secanja na strasne zlocine nad srpskim narodom! Ne smemo da zaboravimo ni jednu zrtvu!
Decenijama se cutalo o stradanju Srba, ali tome je dosao kraj! Ne moze Hrvatska da prekroji istoriju! Jasenovac je simbol stradanja neduznih!
Tezimo snaznoj buducnosti. Ne zaboravljamo nasu proslost, ne zaboravljamo srpski narod koji je zivote dao za odbranu Srbije
Bravo za predsednika niko nece obrisati nasu istoriju
Izgleda da je teži zločin položiti cveće u Jasenovcu nego praviti sapune I kožne rukavice od srpske dece. Današnjim pokoljenjima o tome treba pričati.
Hrvatima ljubomora na trud naseg predsednika da Srbiju izvede na pravi put smeta.
Nema se potrebe sklanjati i povlaciti pred takvim ljudima Srpska deca ce uvek znati ko su njihovi predci i ko je dao zivote da bi oni postojali.
Srbi nikada nece oprostiti ni zaboraviti genocid koji su Ustase pocinile nad nasim narodom
Srbi nikada nece zaboraviti Jasenovac.
Srbija danas ne saginje glavu ni pred kim
Zločin koji su ustaše počinile nad srpskim narodom nikada nece biti zaboravljen.
Zločini od nekada su se ponovili danas. Hrvate treba da je sramota. Naša deca će učiti pravu istoriju o našim stradanjima.
Hrvati bi da izbrisu istoriju, negiraju zlocine. Pricacemo nasoj deci sta se tamo desavalo.
Srpska deca ce uvek znati gde je Jasenovac i ko je tamo i kako poginuo.
Danas u demokratskom svetu Hrvatska se vratila u drugi svetski rat I ponovila sramne zločine iz tog vremena. Naravno da će naša deca spominjati i posećivati Jasenovac.
Nikada ne smemo zaboraviti nase zrtve koje su stradale u Jasenovcu.Decu im nikada necemo oprostiti
Necemo nikada zaboraviti genocid koji je sproveo Ustaski narod.
Nevine žrtve stradalih u Jasenovcu trebaju da imaju počast , oni nisu zaboravljeni od strane Srbije i nikada ih nećemo zaboraviti.
Srbija nikada neće zaboraviti svoje žrtve.
Srbija će uvek pamtiti žrtve Jasenovca, uprkos pokušajima Hrvatske da nas nateraju da to zaboravimo.
Srbija će uvek čuvati sećanje i istinu o nedužno stradalim ljudima užasnog zločina, potreba da se poseti mesto na kome se to dogodilo je razumljiva, skandalozno je zabraniti je.
Odnos Hrvata prema Srbima oduvek je bio diskutabilan ali ovo danas je zločin bez presedana i zbog toga treba da naša deca znaju sve o ovim zlodelima.
Nikada nećemo zaboraviti stradanje našeg naroda u Jasenovcu.
Srbi su u Jasenovac odvođeni samo na klanje , sto je najgore ustase i sada isto misle.
Srbija nikada neće zaboraviti genocid u Jasenovcu .
Mnoga deca su stradala od Ustaske ruke u Jasenovcu,to nikada ne smemo da zaboravimo
Nikada nećemo zaboraviti žrtve iz Jasenovca. Puna podrška predsedniku Vučiću!
Naša deca, omladina mora čuti o Jasenovcu. Mora da zna šta se desilo sa narodom.. Ne smemo ih zaboraviti.
Mi radimo svoj posao, a oni svoj. Hrvati šire mržnju i razdor. Mi to ne činimo, ali nikada im ne možemo oprostiti ubijenu decu.
Vucic radi i gradi za nasu decu, koja ce nastaviti sa ponosom tamo gde su njihovi prethodnici stali
Hrvati hoće da zaboravimo genocid u Jasenovcu , ali Srbija to nikada neće zaboraviti.
Zrtve,a pogotovo decu pamticemo zauvek
Da se nikada ne zaboravi stradanje srpskog naroda. Istina o stradanju Srba će biti zabeležena. To nam niko ne može oduzeti.
Mi cemo negovati secanje na jasenovacke zrtve i necemo dopustiti Hrvatskoj da nam uprljaju to secanje na sve nevine ubijene ljude
Nećemo da trpimo pritiske i da molimo druge. Mi svoje žrtve ne zaboravljamo, nek zamapte to Hrvati. I nek se stide sami sebe.
Nikada Jasenovac nece biti zaboravljen necemo to niikada dozvoliti
Ово је за сваку осуду докле ће више Хрватска да води анти - српску политику
Uvek ćemo pamtiti naše žrtve, i sa setom sećati se tog užasnog događaja.
Srbija više ne ćuti prema nikome. Istina je uvek sa nama, i uvek smo spremni da je izreknemo.
докле више ови напади хоће ли коначно ЕУ да реагује по питању ових напада на нашу државу и наш народ који живи у Хрватској.
Ne zaboravljamo šta su ustaše uradile našem narodu. Urezano je uvek u sećanju.
Ово је скандаозна одлука очекујем да им узвратимо најоштријем мерама.
Predsednik me je oduševio time da se zalaže da srpska deca moraju da znaju svoju istoriju jer se tako zemlja više voli i ceni.
Fantastična vest. Istorija Srbije i srpskog naroda mora bolje da se poznaje. Samo tako cenićemo je više.
Najnovije iz rubrike
"HVALA ZA JOŠ JEDNU MEDALJU": Vučić čestitao vaterpolo reprezentaciji Srbije ulazak u finale Evropskog prvenstva
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić čestitao je večeras vaterpolo reprezentaciji Srbije plasman u finale Evropskog prvenstva.
23. 01. 2026. u 22:06
OGLASIO SE NIS: Evo šta znači nova licenca i do kada važi dozvola
MINISTARSTVO finansija SAD izdalo je kompaniji NIS danas posebnu licencu kojom se omogućava nesmetano obavljanje operativnih aktivnosti kompanije zaključno sa 20. februarom 2026. godine, saopštila je kompanija.
23. 01. 2026. u 21:40
PRODUŽENJE LICENCE NIS-U VELIKA POBEDA NAŠE DRŽAVE Đedović Handanović: Razgovori bili teški, nismo izašli u susret svim zahtevima MOL-a
MINISTARKA rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović ocenila je danas da to što je američki OFAK do 20. februara produžio operativnu licencu za rad Naftnoj industriji Srbije (NIS) predstavlja veliku pobedu države kao i da je time dobijeno dodatno vreme da se nastave pregovori između Gaspromnjefta i MOL-a, da se dođe do održivog rešenja.
23. 01. 2026. u 19:54
"NEMA LEPŠEG MESTA NA SVETU": Vučić poslao snažnu poruku (FOTO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić oglasio se putem društvenih mreža, uputivši građanima poruku snažne emocije i privrženosti svojoj zemlji i narodu. U objavi je istakao da za njega ne postoji ništa vrednije i lepše od Srbije, naglašavajući da upravo među svojim narodom pronalazi najveću sreću i smisao.
23. 01. 2026. u 19:39
SLOVENAČKI POLITIČAR JELINČIČ ZA SRPSKI UGAO: Nenajavljeni dolazak evroparlamentaraca je komanda da se Srbija slomi
NENAJAVLjENI dolazak grupe evroparlamentaraca u Srbiju, njihovo kretanje bez uobičajene diplomatske najave i nastojanje da se kako je ocenjeno, „zaobiđu“ teme koje podsećaju na stradanje Srba u Drugom svetskom ratu, otvorili su novu raspravu o stvarnim namerama Brisela prema Srbiji.
23. 01. 2026. u 18:55
Komentari (62)