EMISARI ZA ULTIMATUM I BUĐENJE EU: Kakvu poruku donose novi izaslanici Pariza i Berlina za KiM
06. 09. 2022. u 07:20
POPLAVA izaslanika, posrednika, savetnika i raznih medijatora koji se u poslednje vreme pojavljuju kao "pomagači" u dijalogu Beograda i Prištine, donosi novi talas ucena Srbiji da reši kosovsko pitanje, ali i nameru Evrope, poučene sukobom u Ukrajini, da ne dozvoli rasplamsavanje još jednog žarišta na svom tlu.
Povezane vesti

BRISEL I VAŠINGTON ĆUTE! Licemerne reakcije predstavnika međunarodne zajednice na hapšenje Popovića - „Primili k znanju i prate“
PRITVOR od 30 dana pomoćniku direktora Kancelarije za Kosovo i Metohije Igoru Popoviću, zbog izjava o OVK, za zvanični Beograd je skandalozna odluka kojom zapravo Aljbin Kurti, u nemoći da reši krizu u prištinskom parlamentu i u susret lokalnim izborima, želi da izazove sukobe i nastavi obračun sa Srbima.
22. 07. 2025. u 08:01

PODIGNUT NIVO UZBUNE! OČEKUJU SE MASOVNE PUCNJAVE I GRAĐANSKI NEMIRI: Zemlje širom sveta upozoravaju građane da ne putuju u SAD
NEKOLIKO zemalja, uključujući dugogodišnje saveznike SAD poput Australije, Kanade i Ujedinjenog Kraljevstva, počelo je da upozorava svoje građane na rizike putovanja u SAD, piše Jahu.
05. 07. 2025. u 00:22

ZAPAD POJAČAVA OBRUČ OKO RUSIJE: Nove sankcije u energetici i bankarstvu na stolu
MINISTRI spoljnih poslova Francuske, Nemačke, Italije, Poljske, Španije, Velike Britanije i visoka predstavnica EU potvrdili su spremnost da se poveća pritisak na Rusiju, uključujući nove sankcije u energetskom i bankarskom sektoru, navodi se u njihovom zajedničkom saopštenju.
12. 06. 2025. u 17:27

MELONI PORUČILA: Italija može da bude isključivo jednak partner Francuskoj i Nemačkoj
ITALIJANSKA premijerka Đorđa Meloni izjavila je danas da ta zemlja, kao ekonomska sila i osnivač EU i NATO, isključivo može da bude jednak partner Francuskoj i Nemačkoj.
05. 06. 2025. u 21:00

EVROPA ZAPOČELA RAZVOJ TENKA PETE GENERACIJE: Modularna arhitektura i AI uz iskustva iz Ukrajine - da bi zamenila zastarelu flotu
EVROPSKI odbrambeni sektor ušao je u novu fazu razvoja uz zvanično pokretanje inicijative „Tehnologije za postojeće i buduće osnovne borbene tenkove“ (FMBTech).
26. 04. 2025. u 21:33
Najnovije iz rubrike

JASAN STAV MOSKVE: Rusija zahteva hitno i bezuslovno oslobađanje Igora Popovića
ZAHTEVAMO hitno i bezuslovno oslobađanje Igora Popovića i povratak dijalogu na osnovu međusobnog poštovanja u okviru dogovorenih formata. Pozivamo međunarodnu zajednicu da zauzme jasan i konstruktivan stav u korist što brže normalizacije situacije u srpskoj pokrajini, izjavio je danas ambasador Ruske Federacije Aleksandar Bocan-Harčenko.
24. 07. 2025. u 19:47

AU, KAKVA BRUKA! Kusturica uhvaćen kako ne plaća porez, a za to mu krivi Vučić i Mali
SVI imaju isti izgovor za kršenje zakona - kukanje da je to zato što podržavaju blokade, a sada se tom "jatu" pridružio i režiser Emir Kusturica.
24. 07. 2025. u 18:52

"U TRENUCIMA NEOPISIVE TUGE, MISLIMA SMO UZ VAS" Vučić uputio telegram saučešća ruskom narodu nakon stravične nesreće (FOTO)
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić uputio je iskreno saučešće porodicama nastradalih u avionskoj nesreći u Rusiji.
24. 07. 2025. u 18:15

ĆACI OPET POKAZALI RAZLIKU! Dok blokaderi kradu i ruše, i Balać dobio 10! (VIDEO/FOTO)
VLADIMIR Balać, jedan od najupornijih studenata koji već mesecima protestuje u Pionirskom parku, položio je još jedan ispit sa čistom desetkom i poslao snažnu poruku protiv blokada.
24. 07. 2025. u 16:38

ŠEŠELJ PREDLAŽE DVA VAŽNA POTEZA: Jeste skupo, ali...
MORALI bismo više da radimo na navodnjavanju, da nas ne bi iznenađivale velike suše, kazao je predsednik SRS dr Vojislav Šešelj.
24. 07. 2025. u 16:00
Perce
06.09.2022. 08:31
Bolje bi bilo da gledaju kako da spasavaju svoje kuce a ne da se trude da ruse nasu. Imali su kroz dva svetska rata i kroz citavu istoruju da uce i nauce lekciju da nije lako Srbiju ucenjivati, pritiskati, ponizavati i omalovazavati. Jedna mala siromasna ali casna, pravdoljubiva i iznad svega slobodarska zemlja nikada nije napadala druge, uvek je branila i odbranila svoju cast, svoj narod i svoju grudu. Tako ce biti i sada. Nekada smo se borili protiv neprijatelja a danas na zalost svih nas protiv onih ciji smo saveznici bili u oba svetska rata i kojima smo donosili prve i velike pobede dok su oni gubili na svim frontovima. Pobedice i ovog puta ova mucena dusa od Srbije, zato sto ne otimamo tudje nego branimo svoje. A svi oni koji kroz citavu svoju istoruju otimaju i bogate se na tudjoj muci morace jednog dana sve platiti. U stvari vec su poceli da placaju. Previse im je dug racun, tesko ce ga moci isplatiti bez teskih posledica. Samo polako, docice vreme kad ce se sve lepo posloziti i doci na svoje mesto.
anlitikaCIA
06.09.2022. 08:52
Biće ovo ozbiljna priča. Na prvoj slici u članku, osoba sa desne strane, veoma liči na Mister Bina...
BOGDAN
06.09.2022. 08:56
A KAKO SU ONI HOSTAPLJERI LAGALI SRPSKI NAROD VEKOVE UNAZAD DA SU ONI IMPERIJALISTI NASI NAJVECI PRIJATELI I STRATESKI PARTNERI.PA SU 1999.GOD.OTKRILI SVOJE NECOVECKO SATANSKO LICE BOMBARDIRALI SRBIJU UBIJALI SRPSKI NAROD I NELEGALNO OKUPIRALI SRPSKU Sv.SAVSKU ZEMLJU SRPSKO KOSOVO I METOHIJU I STVORILI LAZNU SIPTARSKU DRZAVU TAKOZVANU KOSOVE I OD SIPTARSKE TERORISTE I ZLOCINCE STVORILI SIPTARSKU VOJSKU I POLICIJU KOJA 23 GODINE MALTRETIRA I PONIZAVA SRPSKI NAROD.ZA SRPSKE SELJAKE I ZA OBICNU SRPSKU RAJU KICMA SRPSKE DRZAVE TAKOZVANI NOVI IZASLANICI pariza i berlina NJIHOVA IMENA NE ZNACE BAS NISTO =O.SRPSKI SELACI I OBICNA SRPSKA RAJA NECE POKLONITI NITI JEDAN MILIMETAR SVOJE ZEMLJE NITI ZAPADNIM SATANIMA KOJI SU UNISTILI SVET NITI SIPTARSKIM HORDIMA IZ CENTRALNE AZIJE KOJE SU KOLONIZIRALI SRPSKE ZEMLJE I STAVILI SEBE U SLUZBU ZAPADNE ZLOCINCE KOJI OKUPIRAJU SRPSKU ZEMLJU.NEKAVI DIPLOMATI KOJI GRADE SVOJE KARIJERE NECE USPETI DA BACE SRPSKI NAROD NA KOLENA I OTMU NJIHOVU ZEMLJU SRPSKO KOSOVO I METOHIJU.I TO JE TO.ZIVELA SRBIJA.
Duško
12.09.2022. 20:26
Iskren da budem , kad vidim ko sve vodi svetsku politiku, koji pameti imaju za izvoz a samima im nedostaje, pitam se vredi li dalje i živeti među takvima.......