VUČIĆ O PONOŠEVIM IZJAVAMA: "Velika je razlika između onih koji su činili nešto za vojsku i onih koji su je po tuđem nalogu razarali"
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić prokomentarisao je danas izjave Zdravka Ponoša, bivšeg načelnika Generalštaba i predsednika pokreta "Srbija centar", koji je dešavanja u Raškoj nazvao predstavom za javnost.
Foto: Novosti
- Ja nisam ni pomenuo nikakav dron, reč nisam izgovorio danima, to je izgovorila naša vojska, i vi vređate ove divne divne ljude, koji štite naše nebo i našu zemlju. Zašto to radite? Da, oborili su dron, trebalo je da obore više u danima ranije. Zato sam ja to i potpisao, i posle toga nema čekanja, nema gubljenja vremena u procesu odlučivanja - istakao je Vučić.
- Što se tiče primedbi da su to svadbeni dronovi, ja moram da kažem da sam ja kao vrhovni komandant zadovoljan što sam učestvovao u obaranju stranih izviđačko-obaveštajnih dronova, a nisam učestvovao u uništavanju nijednog srpskog tenka. Naprotiv, mi smo 294 velika komada oruđa potpuno nova uveli u naoružanje Vojske Srbije, treba nam 850 ukupno za tri godine. Velika je razlika između onih koji su gradili i činili nešto za vojsku i onih koji su je po tuđem nalogu budzašto razarali - rekao je predsednik, odgovarajući na pitanje o Ponoševoj izjavi.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI
Preporučujemo
"TRAMP TAMO DA IZBACI 1000 VOJNIKA NA OSTRVO, NIKO MU SE NEĆE SUPROSTAVITI" Vučić o Grenlandu - Kada pitam a kako Kosovo, svi spuste glavu!
GOVOREĆI jutros u emisiji "Jutro" na Televiziji Prva, predsednik Srbije Aleksandar Vučić dotakao se i licemerja međunarodne zajednice kada je u pitanju odnos koji sada imaju po pitanju Grenlanda i onaj koji su nekada imali po pitanju Kosova i Metohije.
25. 01. 2026. u 13:20
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (20)