"BESTIDNA ZABRANA PATRIJARHU DA POSETI PEĆKU PATRIJARŠIJU" Ministarka Maja Popović se oglasila povodom Kurtijevih provokacija -

Novosti online

26. 12. 2022. u 21:38

KOMENTARIŠUĆI najnovije aktivnosti tzv. kosovskih vlasti ministarka pravde Maja Popović ističe da oštro osuđuje najnovije političke poteze Aljbina Kurtija koji ne prestaje da provocira srpski narod na Kosovu i Metohiji

БЕСТИДНА ЗАБРАНА ПАТРИЈАРХУ ДА ПОСЕТИ ПЕЋКУ ПАТРИЈАРШИЈУ Министарка Маја Поповић се огласила поводом Куртијевих провокација -

Foto: Ministarstvo pravde

- U nizu provokacija posebno je bestidna zabrana patrijarhu Prfiriju da poseti Pećku patrijaršiju. Ovakve aktivnosti tzv. kosovskih vlasti samo potvrđuju već poznatu činjenicu da nema političke volje da se pregovara u miru. Srbima se ponovo šalje poruka da našim svetinjama i vernicima nije mesto na KiM, i to upravo kroz zabranu srpskom verskom poglavaru da poseti centar srpske duhovnosti na KiM. Očekujem da će međunarodna zajednica reagovati i ukazati da su pravo na slobodu kretanja i veroispovesti osnovna ljudska prava i da će osuditi aktivnosti tzv. kosovskih vlasti - navodi Maja Popović.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.

09. 01. 2026. u 10:22

VODITELJKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.

09. 01. 2026. u 08:42

Komentari (0)

Stručnost, poverenje i humani pristup pacijentima je stub zdravstva