EVROPA SE OGLASILA NA TVITERU: "EU oštro osuđuje jučerašnje ranjavanje dečaka i mladića na Kosovu"
07. 01. 2023. u 09:00
EVROPSKA unija oštro je osudila pucnjavu u kojoj su ranjeni srpski dečak i mladić na Kosovu i Metohiji i ocenila da je važno da prištinske vlasti istraže taj gnusni zločin, saopštio je jutros portparol EU Peter Stano.
Povezane vesti
PRONAĐENO TELO MUŠKARCA NA JUGU SRBIJE: Policija i hitna pomoć odmah reagovali
TELO muškarca pronađeno je u Štrpcu.
11. 05. 2026. u 18:11
TEROR KURTIJEVE „PRAVDE“ I FINALNI UDAR NA SEVER: Dan za danom traje tiho etničko čišćenje Srba, na redu opština Severna Mitrovica
SRBIMA na Kosovu i Metohiji sprema se scenario potpunog izgona, dok režim Aljbina Kurtija, uz prećutnu saglasnost dela međunarodne zajednice, svakodnevno povlači poteze koji vode ka gašenju srpskog postojanja u Pokrajini.
26. 04. 2026. u 14:25
"Nećemo odustati od onoga što nam pripada" Petković: Srce Briselskog sporazuma - ZSO i posle 13 godina nije formirana
DIREKTOR Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da su na današnji dan 2013. godine delegacije Beograda i Prištine, uz posredovanje Evropske unije, potpisale Prvi sporazum o principima koji regulišu normalizaciju odnosa, ali da ni danas, 13 godina kasnije srce tog sporazuma, Zajednica srpskih opština i dalje nije formirana uprkos čvrstim garancijama Evropske unije.
19. 04. 2026. u 09:45
KRAĐA VEKA NA KiM: Arheološki muzej u Peći „prekrštava“ srpske svetinje - Posle Patrijaršije, Priština kreće na Gračanicu i Visoke Dečane!
NAJNOVIJI brutalni nasrtaj na srpsku duhovnu i kulturnu baštinu na Kosovu i Metohiji dolazi iz kuhinje takozvanog Arheološkog muzeja u Peći, koji besramno prisvaja vekovno sedište srpskih arhiepiskopa i patrijarha.
02. 04. 2026. u 15:55
PEĆKU PATRIJARŠIJU PREDSTAVILI KAO VIZANTIJSKU CRKVU! Šiptari nemaju svoje kulturno nasleđe, pa kradu naše - Reagovalo Ministarstvo kulture
POVODOM posete učenika Srednje tehničke škole „Rifat Đota” Pećkoj patrijaršiji i objave Arheološkog muzeja u Peći tim povodom, Ministarstvo kulture Srbije, u skladu sa ranije iznetim upozorenjima, najoštrije osuđuje najnoviji primer pokušaja prisvajanja srpske kulturne baštine falsifikovanjem istorije na najbizarniji način, poručuju iz Ministarstva.
01. 04. 2026. u 15:54
Najnovije iz rubrike
"NISMO I NE SMEMO DA BUDEMO ISTI" Vučić poručio građanima: Naše je da nastavimo da se borimo, da radimo i pomažemo ljudima (FOTO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić oglasio se važnom porukom koju je uputio građanima Srbije.
12. 05. 2026. u 09:33
DVOLIČNI PICULA: U Hrvatskoj ćuti, a Srbiju bi da pali i ruši! (VIDEO)
MENTOR blokadera Tonino Picula, ponovo je pokazao svoje pravo lice. Njegove izjave i postupci usmereni su isključivo prema rušenju Srbije.
12. 05. 2026. u 09:03
SVIRALA JE FRULA ĐOKIĆA: Akademsku godinu oduvali su vetrovi političkog avanturizama čoveka krhke figure i krhkog morala
STRUKTURE su u svome ponavljanju uvek iste, upozoravao je Klod Levi Stros.
12. 05. 2026. u 08:58
DAN ODLUKE ZA RATKA MLADIĆA: Odbrana generala danas dostavlja podnesak Hagu na izveštaj lekara
ODBRANA generala Ratka Mladića dostaviće danas Mehanizmu za međunarodne krivične sudove u Hagu podnesak na izveštaj nezavisnih lekara koji ocenjuju njegovo zdravstveno stanje kao terminalno, izjavio je njegov sin Darko Mladić.
12. 05. 2026. u 07:40
DANAS SEDNICA SKUPŠTINE SRBIJE: Pred poslanicima izmene izbornih zakona
POSLANICI Skupštine Srbije danas će početi treću sednicu redovnog prolećnog zasedanja za koju su predložene četiri tačke dnevnog reda, odnosno predlozi za izmenu i dopunu izbornih zakona koje je podneo poslanik Srpske napredne stranke Miroslav Petrašinović.
12. 05. 2026. u 07:12
Vesna
07.01.2023. 21:15
EU i Stano i Viola jesu krivci koliko i Kurti. Bolje da se i ne oglasavaju jer su i njihove ruke krvave do ramena.