JELENA GUSKOVA: Vučić neće potpisati ultimatum, a Rusija će pomoći Srbiji da izdrži posledice
25. 01. 2023. u 21:10
PO MIŠLjENjU doktora istorijskih nauka Jelene Guskove, sadašnji položaj Srbije uslovljen je dugogodišnjom politikom jednostranih ustupaka koje je Beograd činio u odnosima sa Prištinom. A danas Srbija nema mnogo mogućnosti da utiče na uspostavljeni odnos snaga.
Nema nama druge do na strašnom mjestu postojati.
Povezane vesti
"Trinaest godina laži" Vučić o godišnjici Briselskog sporazuma: Ne žele da osnuju ZSO (VIDEO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je, povodom 13. godišnjice Briselskog sporazuma, da 19. april 2013. godine nije bio lak, već dan pun kompromisa u gotovo nemogućim uslovima, ali da je taj dokument bio najmanje loše što se u tom trenutku moglo dobiti.
18. 04. 2026. u 10:50
Lavrov: "Vučić je veliki političar sa iskustvom"
MINISTAR spoljnih poslova Ruske Federacije Sergej Lavrov istakao je da predsednik Srbije Aleksandar Vučić čuva bratske odnose Beograda i Moskve, kao i prijateljske odnose sa Pekingom, što i jeste izbor srpskog naroda, a da pritom ne ugrozi ekonomski put Srbije.
15. 04. 2026. u 08:10
VUČIĆ SA RUSKIM MINISTROM: Razgovarali o ključnim pitanjima od strateškog značaja za energetsku i ekonomsku stabilnost Srbije
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa ministrom ekonomskog razvoja Ruske Federacije Maksimom Rešetnjikovim.
20. 03. 2026. u 11:09
"JEDNOM SU SKOČILI NA DAČIĆA, A JA NA NJIH DVOJICU..." Vučić o pregovorima sa Prištinom - Mislite da je meni lepo da gledam Kurtija?
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić gostovao je na TV Una gde je govorio o važnim temama. Vučić je između ostalog govorio i o temi Kosova i istakao je da se 27 godina nakon bombardovanja mi i dalje borimo, te da njega i dalje ne mogu da slome da prizna nezavisnost lažne države.
01. 03. 2026. u 13:50
"PRIŠTINSKA ADMINISTRACIJA UBRZANO ČISTI POKRAJINU OD SRBA" Hitno se oglasilo rusko Ministarstvo spoljnih poslova - "To je licemerno!"
KORISTEĆI uspeh na nedavnim parlementarnim izborima, prištinska administracija forsira čišćenje pokrajine od srpskog stanovništva, saopšteno je iz Ministarstva spoljnih poslova Rusije.
04. 02. 2026. u 13:32
Najnovije iz rubrike
"Iz pepela podižemo fabriku" Vučić poručio: Ova fabrika je bila najmoćnija u celom Pomoravlju, gradila je i zidala naša sela (VIDEO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić danas otvara novi proizvodni pogon kompanije Vaider Srpska fabrika stakla u Paraćinu.
22. 04. 2026. u 13:42
"Blago dokonim ljudima" Vučić komentarisao najavu blokadera da će blokirati RTS
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se iz Paraćina pa prokomentarisao najavu blokadera da će blokirati RTS.
22. 04. 2026. u 13:39
Sad je sve jasno: Lazović javno pozvao na korišćenje narkotika
ZNATE da se ZLF zalaže za legalizaciju marihuane i možda da donesemo te zakone, rekao je u Skupštini Srbije Lazović.
22. 04. 2026. u 13:28
Ko je Mila Martić? Jedna od glavnih blokaderki sa Medicinskog fakulteta: Hrvatski papiri, Malta i mama profesorka
JEDNA od glavnih organizatorki haosa na Medicinskom fakultetu u Beogradu jeste blokaderka Mila M. koja svaki put kada za vreme blokada nastane veći haos u Srbiji, ona pobegne na Maltu!
22. 04. 2026. u 13:18
Vučić na otvaranju pogona kompanije Vaider Srpska fabrika stakla u Paraćinu: Pokušavamo da iz pepela podignemo fabriku (VIDEO)
U PARAĆINU je otvoren novi proizvodni pogon kompanije Vaider Srpska fabrika stakla, a svečanom otvaranju novog pogona prisustvovao je predsednik Aleksandar Vučić.
22. 04. 2026. u 12:02 >> 13:17
Komentari (2)