GORE "NATO VOJNICI": Veliki požar na Kosovu i Metohiji u bazi KBS
VELIKI požar izbio je danas u kasarni takozvanih Kosovskih bezbednosnih snaga na istoku Kosova i Metohije.
Foto: Jutjub/RED EAGLE007
Lokalni mediji na albanskom prenose da je požar izbio oko 11.30 sati u kasarni "NATO vojnici" u montažnom objektu, nasleđenom od španskog Kfora, a koji je navodno izgrađen posle sukoba na KiM.
- Vatra se brzo širila zbog lako zapaljivog materijala i samog objekta. Odmah su reagovale jedinice KBS kao i vatrogasci iz opština Istok, Klina i Peć, koji su uspeli da lokalizuju požar tako da se ne proširi na druge objekte u blizini, a nakon nekoliko sati požar je u potpunosti ugašen - navodi se u saopštenju tzv. KBS.
Dodaje se da u požaru nije bilo povređenih već samo materijalne štete.
Dževat Demaj, direktor opštinske Službe za vanredne situacije, rekao je za RTK da je vatra zahvatila skladište površine oko 500 kvadratnih metara, a da se zasad ne zna uzrok požara.
Preporučujemo
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Šok: "Ceca je dala otkaz kompletnom obezbeđenju - videla je fotografiju šta su radili"
"JEDNA ptičica mi je rekla da je otpustila one radnike obezbeđenja."
22. 04. 2026. u 15:33
Komentari (2)