CILJ ZAPADA DA SLOMI POLITIČKU VOLJU SRPSKOG RUKOVODSTVA: Zaharova o odnosima Beograda i Moskve i ogromnim pritiscima na našu zemlju
CILj Vašingtona i Brisela u odnosima sa Srbijom je da slome političku volju srpskog rukovodstva i nateraju ga da se pridruži sankcijama Rusiji, izjavila je portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.
Foto: Profimedia/Shutterstock/Ilustracija
- Znamo koliko je potrebno čvrstine Beogradu da nastavi da sarađuje sa nama – naravno, u interesu svoje države – pod najžešćim pritiskom Vašingtona i Brisela i njihovih prijatelja koji daju sve od sebe da uvuku Srbiju u svoj antiruski front. Njihov stvarni cilj nije da "stabilizuju" region, već da slome političku volju srpskog rukovodstva i, pre svega, da ga nateraju da se priključi režimu sankcija Rusiji - saopštila je ona.
Ona je nazvala spekulacijama priče da Rusija, navodno, vrši pritisak na Beograd, i rekla da Zapad na saradnju Moskve i Beograda "neosnovano projektuje zapadni stil zavrtanja ruku".
Ona je podsetila da ruska politika prema Srbiji, koja je dugi niz godina pod stalnim pritiskom kolektivnog Zapada zbog želje da vodi samostalnu spoljnu i unutrašnju politiku, ostaje nepromenjena i ne podleže izmenama – ma koliko se dramatično menjale okolnosti u međunarodnim poslovima.
Zaharova ističe i da je potrebna bezuslovna primena Briselskih sporazuma, kao i uspostavljanje Zajednice srpskih opština sa stvarnim izvršim ovlašćenjima.
- Dosledno podržavamo Beograd koji se zalaže za suverenitet i teritorijalni integritet u borbi za deo svoje zemlje – AP Kosovo i Metohija. Insistiramo da se kosovski problem, koji je ključan za Srbe, reši na osnovu međunarodnog prava u okviru Rezolucije 1244 Saveta bezbednosti UN - kazala je ona.
BONUS VIDEO: OTIMAJU NAM DEDOVINU, A VREBAJU I SNAJPERIMA - Srbi kod Leposavića odlučni u nameri da odbrane svoje
Preporučujemo
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
KAKO JE ČKALjA DOBIO STAN: Živeo sa porodicom u garsonjeri, a onda je usledila iznenadna poseta u novogodišnjoj noći
LEGENDARNI glumac i jedan od omiljenih komičara bivše Juge, Miodrag Petrović Čkalja zabavljao je generacije gledalaca. "Paja i Jare", "Kamiondžije", "Servisna stanica", "Ljubav na seoski način", Vruć vetar", "Put oko sveta" su samo neka od ostvarenja u kojima je igrao i izazivao kod ljudi jednu od lepših emocija - smeh.
01. 01. 2026. u 12:31
Komentari (4)