"NAŠA VOJSKA IMA PRIORITET" Vučić: 30 posto svega što se proizvede ostaje u zemlji
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić istakao je da sve što proizvede naša namenska industrija, to se i proda, ali da 30 posto od svega proizvedenog mora da ostane u Srbiji.

Foto: Instagram
- Svima je potrebna municija. Sve što imamo...Svi kupuju sve. Sve što proizvedemo, kupe. Trideset posto od svega proizvedenog mora da ostane u Srbiji. Naša Vojska, naša zemlja ima prioritet - naveo je predsednik.
- Sve zemlje oko nas su NATO zemlje, BiH nije, ali je NATO tamo, kao i na delu naše teritorije - na KiM. Mi sami moramo da se borimo - rekao je Vučić.
On je istakao da su ogromne promene koje Srbija pravi, kao i da sve što proizvede naša namenska industrija, to se i proda.
- Moramo da vidimo da li Petoletka u Trsteniku to može da iznese, to je velika stvar, uložićemo u nove linije kod njih. 'Sloboda' sve može da proda - granate, mine, bombe. Raketa za grad bila je 2,2 a sada je 70 odsto uvećana. To ide kao alva, prodaja municije - rekao je Vučić.
Kaže da ako Rusi dnevno potroše 35.000 komada municije, Ukrajinci oko 16.000, pa to puta 365 dana - ko to da proizvede.
- Sve što proizvodimo svi kupuju, ne znam kako to do sada nije završilo na ukrajinskom ratištu - rekao je Vučić.
Preporučujemo

VUČIĆ: Očekujem velike promene na ratištu za dan-dva, pritisak raste i prema Srbiji
21. 02. 2023. u 10:53

MOŽE BITI I OPASNO: Kako grešimo kad pijemo lekove i pravimo VIŠE ŠTETE nego koristi
20. 02. 2023. u 19:12

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

PEVAČ NIJE BIO NA OČEVOJ SAHRANI: "Nije me grizla savest"
PEVAČ Rade Lacković doživeo je tragediju koja mu je potpuno promenila život.
09. 09. 2025. u 11:31
Komentari (222)