ČUVENI KNJIŽEVNIK BIO JE POSLANIK SKUPŠTINE: NJegova legitimacija sačuvana, prepoznajete li ko je na slici
U SKUPŠTINSKIM klupama sedele su brojne poznate ličnosti, a među njima je čuveni književnik Dobrica Ćosić. U parlamentarnoj arhivi čuva se njegova legitimacija još iz 1946. godine.

Parlament
Prvi skupštinski izbori u Srbiji posle Drugog svetskog rata održani su 10. novembra 1946. godine.

Foto biblioteka
Biračko pravo imali su svi državljani Jugoslavije na teritoriji NR Srbije koji su navršili 18 godina. Po prvi put pravo glasa dobile su žene i vojnici. Izbori su vršeni na osnovu opšteg, jednakog i neposrednog izbornog prava, tajnim glasanjem. U ovom sazivu parlamenta bio je i čuveni književnik, član Komunističke partije Dobrica Ćosić.
Glasanje je vršeno kuglicama do novembarskih izbora 1953. kada se po prvi put uvode glasački listići.

NEVEROVATNA PRIČA IZ SRBIJE: Dva brata i sestra osvojili 300 medalja - oni su pravi genijalci (VIDEO)
ONI su Ilija, Jovana i Vasilije Hadži-Purić, polaznici Centra za talente "Nikola Tesla".
10. 09. 2025. u 12:13

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

Imaju mesečnu platu 109.050$, a SIROTINjA su! Sve im pojede kirija
IMA i takvih slučajeva...
10. 09. 2025. u 09:24
Komentari (0)