BRNABIĆEVA ODGOVORILA POKRETU "NE DAVIMO BEOGRAD": Vaš kandidat poziva građane da sutra obuku crninu i kažete da to nema veze sa vama?
U NASTAVKU posebne sednice u Narodnoj skupštini Biljana Đorđević je rekla da vlast nije odgovorila na zahteve đaka beogradskih gimnazija i da treba da se brinu što se mladi okupljaju.
FOTO: AP/Tanjug
Predsednica Vlade Ana Brnabić je istakla da je krajnje nekorektno koristiti decu za političke obračune.
- To niko ne radi, ni u jednoj civilizovanoj zemlji. Kakva je to politička debata, molim vas - upitala je Brnabićeva.
Poslanica Đorđević se tokom izlaganja osvrnula na jednu od predloženih mera i rekla da ne podržava povećanje broja policajaca u školama. Premijerka je podsetila da je njihova koleginica, iz iste poslaničke klupe, Jelena Jerinić pre dvadeset dana izjavila da u našim školama ne postoje tri prsta obezbeđenja i da obezbeđenje ne postoji jer u školi njene dece školska policija pokriva dve osnovne škole.
- Šta nam vi tačno zamerate? Osoba iz vašeg poslaničkog kluba je pre dvadeset dana zamerila što nemamo obezbeđenje u školama, a vi nam danas zamerate što zapošljavamo 1.200 policajaca. Šta je vaša politika i koje nam mere predlažete, jer jedan dan govorite jedno, a drugi dan potpuno suprotno? - pitala je premijerka.
Brnabićeva je ukazala i na poziv građanima koji je uputila bivša kandidatkinja Zeleno/levih za predsednika Biljana Stojković, da „pokažu Vučiću da ga Beograd ne podržava, da u petak istaknu crni flor i na taj način istaknu svoju tugu zbog žrtava režima Aleksandra Vučića“.
- Kako sada poziv Biljane Stojković nema veze sa vama, jer je ona bila vaš predsednički kandidat i poziva građane da okače crni flor u petak, a da se u subotu svi radujemo? Kakve su to podele u društvu, kakva je to izgradnja demokratije i tolerancije? Vi ste takođe rekli da nije važno šta priča Jovo Bakić, jedan univerzitetski profesor, koji bi građane jurio po ulicama, Savi i Dunavu? Prema vašem mišljenju nije važno šta priča profesor Univerziteta u Beogradu. Pa šta je onda važno ako to nije? Naša deca neće živeti u boljem društvu dokle god to radite - rekla je premijerka.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"NE ŽELIM PREGOVORE" Tramp brutalno zapretio: Napadi na Iran biće nastavljeni dok ne pristanu
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da će američki vazdušni udari na Iran biti nastavljeni i narednih dana, uz upozorenje da će biti sve intenzivniji ukoliko Teheran ne pristane na sporazum, dodajući da trenutno ne želi pregovore sa Iranom.
15. 07. 2026. u 20:30
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (13)