OTMICA RUDARA KOPA BELAĆEVAC: Dvadeset i pet godina od prvog masovnog kidnapovanja Srba na Kosovu i Metohiji
NA današnji dan pre 25 godina iz rudnika Belaćevac na Kosovu i Metohiji kidnapovano je deset rudara. To je, kako ističu iz Udruženja kidnapovanih i ubijenih Srba na Kosovu i Metohiji, bila prva organizovana otmica srpskih civila od strane zločinačke OVK i to godinu dana pre ratnih dejstava.

foto udruženje kidnapovanih i ubijenih srba
Pripadnici ove organizacije, koju su tada i SAD proglasile terorističkom, preprečili su kamionom rudarima ulaz u ugljenokop i odveli ih u pravcu planine Ćićevice.
- Albanske rudare nisu dirali, a kidnapovane Srbe držali su u logorima Likovac i Lapušnik koji su bili pod komandom Fatmira Ljimaja - ističu iz Udruženja kidnapovanih i ubijenih Srba na Kosovu i Metohiji.
Inače, tog dana na putu do svojih radnih mesta kidnapovani su Žarko Spasić, braća Petar i Zoran Ađančić, kao i njihov otac Dušan, Filip Gojković, Miroslav Trifunović, Srboljub Savić, Mirko Buha, Božidar Lempić, kao i Dragan Vukmirović.
Niko od kidnapovanih nije pronađen niti je za njihovu otmicu iko za proteklih pola veka odgovarao. Inače, danas će predstavnici Udruženja kidnapovanih Srba na KiM u Gračanici obeležiti ovaj tragičan datum za porodice srpskih rudara na Kosovu i Metohiji.
Na Kosovu i Metohiji ukupno je ubijeno 57 i kidnapovano 27 srpskih radnika Elektroprivrede Srbije.

RULjA IZVUKLA BRITANCA IZ STANICE I ZAPALILA GA: Policija nije reagovala iz straha za sopstvenu bezbednost
BRITANSKI državljanin preminuo je od posledica teških opekotina nakon što ga je, prema navodima lokalnih medija, grupa ljudi izvukla iz policijske stanice i zapalila na ulici, javlja Skaj njuz.
22. 04. 2025. u 12:01

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

Halid Bešlić "težak" 13 miliona €, a živi od kirije - "uvalio" se u kredit
"SADA iznajmljujem sve i živim od kirije, tako je najbolje."
21. 04. 2025. u 18:56 >> 18:56
Komentari (30)