KANCELARIJA ZA KiM: Nastavlja se zverski teror Kurtijevih specijlaca

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

30. 09. 2023. u 19:38

KANCELARIJA za Kosovo i Metohiju oglasila se povodom novog napada albanskih specijalaca na Srbe prilikom kojeg su trojica pripadnika našeg naroda zverski pretučena.

КАНЦЕЛАРИЈА ЗА КиМ: Наставља се зверски терор Куртијевих специјлаца

Foto: Kancelarija za Kosovo i Metohiju

Pripadnici specijalnog odreda kosovske policije Aljbina Kurtija danas su brutalno pretukli trojicu Srba iz sela Gornje Varage u opštini Zubin Potok, čime je nastavljena spirala nasilja kojom Priština proteklih dana nastoji da na svaki način onemogući i pomisao na normalan život srpskog naroda na severu Kosova i Metohije.

Srbi sa inicijalima M. R, M. S. i M. J. su se još jutros uputili do svoje stare šumske kuće u seču drva za ogrev, kada su ih po povratku zaustavili pripadnici FiT, pretukli, šutirajući ih i udarajući po telu, uz vulgarne psovke i uvrede na nacionalnoj osnovi. Kuetijevi specijalci su prema svedočenju povređenih, Srbima poručili da na severu Kosova i Metohije nemaju šta da traže.

Povređeni su, nakon incidenta sami zatražili lekarsku pomoć, a težina zadobijenih povreda će se utvrditi.

Verbalno nasilje, proizvoljni upadi u kuće i fizički nasrtaji na Srbe su svakodnevna karakteristika Kurtijeve okupacije severa Kosova i Metohije, zbog čega Beograd i insistira na povlačenju sprovodilaca terora iz opština severno od Ibra i raspoređivanje jedinica Kfora.

Ugnjetavanje čitavog jednog naroda je, sada je to valjda svima jasno, zvanična politika Prištine i međunarodna zajednica dužna je da u ime mira, humanosti i civilizacijskih vrednosti prestane da toleriše takvu praksu. Jedno je sigurno, slobodu našem narodu je nasiljem moguće privremeno suspendovati, ali je niko ne može i oduzeti.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija nabavlja kineski S-400?

AMERIKANCI PIŠU: Srbija nabavlja "kineski S-400"?

MINISTARSTVO odbrane Srbije planira nabavku nove protivvazdušne opreme iz Kine, prema navodima više lokalnih izvora, dok je predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio skori potpis novih ugovora radi jačanja mreže odbrane, piše američki specijalizovani magazin Militari voč.

27. 04. 2026. u 16:05

Komentari (34)

Ludilo! Zdravko Mamić prodao Zvezdine fudbalere Kostova i Avdića za 50 miliona evra!