KURTI MISLI DA SMO NAIVNI PROLAZNICI KOJIMA ĆE NEŠTO DA "PRODA" Vučić: To su njegovi trikovi, Srbija je uvek za mir
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, povodom medijskih natpisa da je premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti nudio predsednici vlade Srbije Ani Brnabić u Tirani papire na potpisivanje, da je u pitanju Kurtijev trik.

Foto: AP Photo/Visar Kryeziu/D. Milovanović/Jutjub/Around The World 4K
Kako je rekao novinarima, Kurti svaki put donosi neki papir koji niko ne želi da potpiše.
- On vam kaže 'doneo sam vam da potpišete deklaraciju o miru' i vi smatrate u tom trenutku da je on doneo nešto lepo da potpišete zato što se tu koristi reč 'mir'. Samo zaboravlja svakome da kaže da deklaraciju o miru mogu da potpišu samo suverene i nezavisne države. Dakle, onog sekunda kada biste potpisali, vi ste priznali nezavisno Kosovo - istakao je Vučić. Kako je rekao, to je sitnica o kojoj niko ne vodi računa.
- Srećom, mi moramo da vodimo računa o tome i eksperti nam pomažu u poslu koji obavljamo, pa se to ne dešava. To su ti trikovi. On vam kaže 'deklaracija o miru', a ljudi misle da je to uopštena frazeologija koja se tiče mira - naveo je Vučić. Prema njegovim rečima, Srbija nije protiv mira, za razliku od samog Kurtija.
- Srbija jeste za mir, ali ne možemo da proglasimo Kosovo nezavisnom državom. To je suština. On meni svaki put donese tri-četiri papira, pa mu ja odgovorim i on onda izlazi napolje da se žali na mene kako ga vređam, a ja mu samo odgovaram u jednoj rečenici. On po ceo dan smišlja te trikove, misli da to kod nekoga može da prođe - zaključio je Vučić.
Preporučujemo

VUČIĆ: Pozivam predstavnike našeg naroda da traže učešće u izborima na KiM
12. 10. 2023. u 21:09

VUČIĆ: Više zaključaka nakon sastanka sa Makronom, Boreljom i drugim liderima
05. 10. 2023. u 16:57

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (96)