"TO NEMA NIKAKVE VEZE SA ISTINOM" Jovanović: Junajted grupa koristi kampanjau pravdajući se navodnom borbom za slobodu medija
MINISTAR informisanja i telekomunikacija, Mihailo Jovanović, prokomentarisao je organizovanu kampanju Junajted grupe protiv izrade Zakona o javnom informisanju i medijmima i Zakona o elektronskim medijima.

Foto: Ministarstvo
- Nakon višemesečnog rada sa svim partnerima, predstavnicima novinarskih i medijskih udruženja, predstavnicima Delegacije EU u Srbiji, Misije OEBS-a, ambasade Kraljevine Norveške, kao i Fondacije Konrad Adenauer na izradi Zakona o javnom informisanju i medijima i Zakona o elektronskim medijima na samom kraju došli smo do stvarne suštine.
Iako je od prvog nacrta teksta zakona bilo definisano da telko operatori imaju ravnopravan položaj na tržištu multimedije, u poslednjih 15 dana svedoci smo organizovane kampanje Junajted grupe koja istu sprovodi zloupotrebljavajući činjenicu da poseduje sopstvene medije unutar svoje kompanije i da sopstvene medije koristi za svoj poslovni interes pravdajući to navodnom borbom za slobodu medija.
Nažalost, to apsolutno nikakve veze nema sa istinom, kao ni slobodom medija ili pravima i položajem novinara, već isključivo ovi napadi koji su upućeni ka Ministarstvu informisanja i telekomunikacija, kao i napadi ka medijskim zakonima (a bilo ih je preko 60 u samo 7 dana) isključivo su zbog toga što je ovim zakonima omogućena fer utakmica telko operatora na tržištu multimedije.
Na kraju smo dobili reformske zakone, zakone usklađene sa Medijskom strategijom i EU zakonodavstvom, zakone koji će dalje učvrstiti temelje za unapređenje medijske scene uz jačanje uloge medija kao čuvara demokratskih vrednosti u društvu i smatram da je to mnogo važnije za sve građane, kao i novinare, nego poslovni interes jedne privatne kompanije koja se brani napadanjem rada ovog ministarstva. Ministarstvo će dalje nastaviti da održava dijalog između sindikata, medija i medijskih i novinarskih udruženja radom na podzakonskim aktima, a sve u cilju unapređenja medijske scene Republike Srbije - naveo je Jovanović.
Preporučujemo

PRVA ŽENA ŽARKA LAUŠEVIĆA: Ko je lepa glumica iz serije "Pad" (FOTO)
22. 10. 2023. u 21:34

OVAJ ČOVEK IZ MUP-A DAVAO LAŽNE INFORMACIJE O ZVUČNOM TOPU: Vučić otkrio kako je u poslednji čas sprečen državni udar 15. marta
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je sinoć gostujući u emisiji "Hit Tvit" da u poslednjih 11 meseci nije isključivo problem bio u novcu spolja ili iznutra, već u tome što su sve naše vrednosti napadnute, ali i sve državne institucije koje su, kako je istakao, razorene.
06. 10. 2025. u 09:46

(MAPE) OVAKO ĆE SE KRETATI NEVREME U SRBIJI: Pogledajte iz časa u čas, stižu sneg i kiša (FOTO)
POGLEDAJTE kako će se ledeni oblak kretati nad Srbijom i koje krajeve kad pogađa nevreme. Danas i sutra oblačno sa kišom i hladno, osim na severozapadu Vojvodine gde će se zadržati suvo vreme, najavio je RHMZ.
02. 10. 2025. u 10:47

VELjKOVA OBJAVA O RAZVODU: Najveći udarac za dete
VELjKO i Bogdana Ražnatović godinama su u skladnom braku u kom su dobili tri sina, a sada je on objavio snimak u kom se govori o razvodu.
05. 10. 2025. u 17:34
Komentari (0)