"ZEMLJU BI URUŠILI NEVEROVATNOM BRZINOM": Vučić o Đilasovoj opoziciji - Površni su, nemaju nikakvo znanje
PREDSEDNIK Srbije, Aleksandar Vučić je tokom gostovanja TV Prva prokomentarisao i scenario koji bi zatekao Srbiju, ukoliko bi opozicija čiji je vođa Dragan Đilas pobedila na izborima.
Foto: AP/Printskrin
Predsednik je rekao da po pitanju interesa Srbije nema nikakvih kompromisa.
- Ja sam predsednik da bi se borio protiv kakistokratije, vladavine najgorih. I ljudi to znaju - kaže Vučić.
On dodaje da bi u slučaju gubitka na izborima postupio džentlmenski, i čestitao političkim protivnicima.
- A zemlju bi urušili neverovatnom brzinom. Nemaju nikakvu politiku ni program. Površni su, nemaju nikakvo znanje. Samo bi išli po televizijama, pretili hapšenjima i ubistvima, a zemlja bi nestajala. Baš kao što se to događalo do 2012. godine, kada smo imali najveću stopu ubistava, katančenje fabrika - kaže predsednik.
Vučić je dodao da je izbor rukovodstva jedne zemlje od strateškog značaja.
TRAMP ZAPRETIO UKRAJINI I EU: Nema ništa od oružja ako se vaši evropski saveznici ne pridruže deblokadi Ormuskog moreuza
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će SAD prekinuti da snabdevaju oružjem Ukrajinu ukoliko evropski saveznici odbiju da se pridruže "koaliciji voljnih" za deblokadu Ormuskog moreuza, javlja danas Fajnenšel tajms, pozivajući se na izvore.
01. 04. 2026. u 22:03
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (124)