BRNABIĆEVA IZ ŠANGAJA: Jako dobra vest za građane Bora
PREMIJER Srbije Ana Brnabić ocenila je danas da je imala jako dobre sastanke sa kineskim kompanijama, među kojima je i „Shanghai Fengling Renewable“, koja ima strateško partnerstvo sa „Ziđinom“.

Foto: Peđa Vučković
-Jako dobra vest za građane Bora zato što ta kompanija ima sada već strateško partnerstvo sa korporacijom „Ziđin“ i razgovaramo o investicijama preko dve milijarde evra u naredne tri godine, rekla je Brnabićeva novinarima u Šangaju.
Ona je navela da će te investicije uglavnom biti u oblasti zaštite životne sredine, zelene energije i energetske tranzicije.
-Ako implementiramo to o čemu smo razgovarali jutros, Srbija može da bude jedan od lidera u Evropi u proizvodnji zelenog hidrogena iz zelene energije, rekla je Brnabićeva dodajući da se raduje povratku u Srbiju da se na tome radi „punom parom“, preneo je Tanjug.
BONUS VIDEO - UZNEMIRUJUĆI SNIMCI IZ POJASA GAZE: Pripadnici Hamasa hvataju taoce na granici sa Izraelom
Preporučujemo

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

"OL STAR" SE MENjA IZ KORENA, Nikola Jokić će dobiti priliku da zablista kao nikada! (VIDEO)
NBA liga je donela odluku da iz korena promeni format "ol-star" meča, potvrdio je komesar lige Adam Silver.
04. 06. 2025. u 21:50

REŠENjE - SVADBA! Na mrežama predlažu način da se Tramp i Maks pomire: "To treba da se desi!"
AMERIČKI predsednik Donald Tramp i njegov bivši saradnik, milijarder Elon Mask, sinoć su započeli žestoku javnu svađu.
06. 06. 2025. u 09:27
Komentari (0)