NE PLAŠIM SE NJIHOVIH PRETNJI: Vučić - Ja sam im prepreka koja će ostati čvrsta kao stena
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić osvrnuo se u dnevniku TV Pink i na pretnje koje su mu nedavno uputili opozicioni lideri.
FOTO TANJUG/ TARA RADOVANOVIĆ
Posle Ponoševih pretnji da će završiti u provaliji, kaže da to sluša svaki dan.
- Ja njih razumem. Njegoš je rekao: Boj se onog ko je svikao, bez golemog jada mrijet. Nemaju čime da mi prete, ja sam to veče došao u predsedništvo. Svaki put sam u predsedništvu, i kada su ga opkoljavali. Pa pričaju da sam prošao tajnim prolazom. On postoji, ali ja ga nikada nisam video - ističe predsednik.
Vučić kaže da se ne krije od naroda nikada, čak ni kada je donosio teške odluke.
- Njihov je problem u tome što se njihovih pretnji ne plašim, od RTS do N1 i Nove S. Ne plašim se ni tih 207 sati, ni o laži o mojoj porodici. To govori o njima. Zato sve frustracije usmeravaju ka meni. Ja sam prepreka koja će ostati čvrsta kao stena. A to kakva će moja sudbina biti ne odlučuje ni Ponoš, ni onaj što tuče Gagu Antonijevića, već istorija i građani Srbije - rekao je on.
BONUS VIDEO - ŠOJGU IZNEO PODATKE O KONTRAOFANZIVI Ukrajina izgubila 125.000 vojnika i 16.000 komada vojne tehnike
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAŠE KOMŠIJE OKRENULE LEĐA UKRAJINI: Veliki šamar za Zelenskog
BUGARSKI ministar odbrane, Dimitar Stojanov, izjavio je danas da ta zemlja neće više da šalje oružje Ukrajini.
09. 06. 2026. u 15:10
HRVATSKA SE OPASNO NAORUŽAVA: Stiže francusko oružje, Zagreb modernizuje i nemačke haubice
HRVATSKA će, osim nabavke 18 novih samohodnih haubica "cezar" od Francuske, modernizovati i 14 postojećih nemačkih "pancir" haubica koje je kupila 2014. godine, proizlazi iz zajedničke izjave o pojačanoj saradnji nemačke i hrvatske vlade.
09. 06. 2026. u 12:21
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (66)