ORLIĆ POVODOM DANA REPUBLIKE SRPSKE: U svim važnim datumima mi smo zajedno i tako će biti i dalje... (VIDEO)
PREDSEDNIK Narodne skupštine Srbije Vladimir Orlić poručio je danas da je Srbija uvek, pogotovo aktuelno rukovodstvo predvođeno predsednikom Aleksandrom Vučićem, uz narod i rukovodstvo Republike Srpske.

Foto: Printskrin
Orlić je, gostujući sa predsednikom NSRS Nenadom Stevandićem na RTRS, rekao da je 9. januar - Dan Republike Srpske "u istorijskim okvirima jedan od najznačajnih dana za srpski narod".
- U svim važnim datumima mi smo zajedno i tako će biti i dalje - poručio je Orlić, koji u Banjaluci prisustvuje obeležavanju Dana Republike Srpske.
Stevandić je istakao da dan kada je doneta odluka o nastanku Republike Srpske nije programiran.
- Deveti januar nismo mi birali. Morali smo štititi svoju samostalnost, usvajanjem Deklaracije - naveo je Stevandić.
Republika Srpska sada ima 32 godine, kaže Stevandić i ističe da je to više nego što je živela Kraljevina Jugoslavija.
BONUS VIDEO: SREĆAN TI ROĐENDAN, REPUBLIKO SRPSKA! Moćna poruka na Kuli Beograd povodom 9. januara
Preporučujemo

OVO JE ANDREJ POPOVIĆ: Priča o njemu i uspesima koje postiže je neverovatna (VIDEO)
ŠAMPIONI U FOKUSU: Andrej Popović mladi fizičar iz Kikinde
17. 09. 2025. u 13:52

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"TAJ ČOVEK JE SRAMOTA, NE POŠTUJE KRALjA!" Tramp tokom susreta s Čarlsom prekršio protokol, ljudi ljuti
AMERIČKI predsednik Donald Tramp i prva dama Melanija borave u Vindzoru, a njihov susret sa kraljem Čarlsom III već je izazvao burne reakcije zbog kršenja strogog kraljevskog protokola, piše Unilad.
17. 09. 2025. u 16:41
Komentari (35)