PRED OSNOVNIM SUDOM U PRIŠTINI: Odloženo početno suđenje četvorici Srba sa severa Kosova i Metohije
ZBOG nedostavljanja advokatima odbrane optižnih spisa prevedenih na srpskih jezik, pred Osnovnim sudom u Prištini danas je odloženo početno suđenje četvorici Srba sa severa Kosova i Metohije optuženih za navodni terorizam tj. navodni napad na Kancelariju Opštinske izborne Komisije u severnoj Mitrovici decembra meseca prošle godine.
foto d.z.
Naime, četvoro Srba M. M., D. P., A. V. i M. V., obuhvaćeno je jednom optužnicom, ali je njihovim braniocima ona dostavljena selektivno, uoči početka današnjeg ročišta.
- Ni jedan dokaz nije preveden na srpskom jeziku a sud je obavezao tužioca da u što kraćem roku to učini-kaže za Novosti advokat Predrag Miljković branilac ;iluna Milenkovića Luneta iz Kosovske Mitrovice uhapšenog juna meseca prošle godine na veoma brutalan način a koji se od tada nalazi u pritvoru dok se ostala trojica Srba brane sa slobode.Advokat Miljković pojašnjava da je zahtevao od suda da se njegovom branjeniku promeni mera iz sudskog u kućni pritvor, uz jemstvo u visini od 30.000 evra. -Smatram da ćemo ubediti sud i tužilaštvo da se branjenik neće odati bekstvu i da će biti prisutan tokom celog postupka. Spreman je da se suoči sa svim optužbama- ističe Miljković i dodaje da je narendo ročište zakazano za 30-ti januar, do kada iz tužilaštva treba da prevedu kompletnu dokumentaciju.Za razliku od Milenkovića koji je trener KIK-boks kluba u Kosovskoj Mitrovici preostali optuženi su bivši pripadnici kosovske policije.
Inače, četvorica Srba iz Kosovske Mitrovice tužilaštvo tereti za navodno učešće u "terorističkom napadu" na kancelarije Opštinske izborne komisije u Severnoj Mitrovici 2023 godine, odnosno da su sa „još neidentifikovanim licima, izvršili teroristički napad bacivši dve ručne i dve šok-bombe u pravcu prostorija OIK, pri čemu su navodno pričinjeni značajni materijalni gubici i ugroženi životi službenika CIK-a i policajaca.
Preporučujemo
PLAN BLOKADERA U 10 TAČAKA: Ambasador u Prištini, nema para, razlaz sa Putinom...
24. 01. 2026. u 21:30
SUTRA U 7.55 ČASOVA: Predsednik Vučić gost emisije "Jutro" na TV Prva
24. 01. 2026. u 19:51
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)