POLA DANA NE ZNAJU GDE SU IM ODVEDENI NAJVOLJENIJI: Porodice privedenih srpskih medicinara iz Prištine u strahu, zabranili im sve kontakte
DRAGAN Mirić suprug dr Nataše Prentić koja je danas zajedno sa dr Emilijom Ivić, dve medicinske sestre i vozačem Doma Zdravlja iz Prištine odvedena u policijsku stanicu u Prištinu je rekao da skoro 12 časova ne zna šta je i gde se nalazi njegova supruga i njene kolege.
Foto: Profimedia/Ilustracija
-Reći ću da skoro celi dan i evo uveliko i noć prolazi, dreždimo ispred policijske stanice u Prištini čekajući da dobijemo bilo kakav odgovor ili informaciju zašto i zbog čega su odvedeni u policijsku stanicu i zašto nama članovima porodica ne daju bilo kakvu informaciju, rekao je on za Telegraf rs.
Plaši ih, kako je rekao, to što im nije dozvoljen bilo kakav kontakt i posebno zabrinjavaju, kako ističe, reči koje je izgovorio Ministar unutrašnjih poslova u tzv. Vladi Kosova Dželjal Svećla da su "ugrozili bezbednost Kosova".
On se nada da će savest kod onih koji su izdali naredbu da se uhapse medicinski radnici koji su pružali zdravstvene usluge pacijentima bez obzira na nacionalnu priapdnost, proraditi i da će shvatiti da medicinski radnici ni u kom slučaju nisu mogli, niti su ugrozili bezbednost Kosova.
Upad u ambulantu Doma zdravlja Priština koja se nalazi u sastavu objekta u kome je Policijska stanica izdalo je tužilaštvo Odelenje u Prištini uz obrazloženje da se u ambulanti pružaju nelegalne medicinske usluge.
Istovremeno Svećlja je saopštio da su medicinski radnici, navodno, pružali neelegalne medicinske usluge u objektu u kome se nalazilo sedište Centra za Mir i Toleranciju, koji je formiran još 1999. godine.
(Telegraf.rs/N.Z.)
BONUS VIDEO - ŠOJGU IZNEO PODATKE O KONTRAOFANZIVI Ukrajina izgubila 125.000 vojnika i 16.000 komada vojne tehnike
Preporučujemo
OPKOLjENA SRPSKA AMBULANTA U PRIŠTINI: Policija tzv. Kosova upala u objekat (VIDEO)
31. 01. 2024. u 17:50
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)