DESETOSATNA TORTURA I ISPITIVANJE: Pušteni privedeni lekari i osoblje Doma zdravlja u Prištini
PRIVEDENE lekare i medicinsko osoblje prištinskog Doma zdravlja, odnosno ambulante, njih devetoro koji su radili u prostorijama "Centra za mir i toleranciju" u centru Prištine u okviru zgrade u kojoj se nalazi glavna policijska stanica, pripadnici tzv. kosovske policije pustili su tek oko jedan sat posle ponoći. Prema saznanjima "Novosti", najduže su zadržali direktorku dr Natašu Premtić i doktorku Emiliju Ilić.
foto d.z.
- Ja sam sve vreme čekala ispred prostorija u strahu šta će biti sa njima, jer mi je Emilija bratanica - kaže nam rođaka pomenute doktorke.
Inače, pripadnici tzv. kosovske policije upali su juče po podne oko 15.00 časova u prostorije ambulante u Prištini koja funkcioniše pri Domu zdravlja sa sedištem u Gračanici, a koja opslužuje preostale prištinske Srbe.
Ambulanta u Prištini jedino je mesto okupljanja par desetina preostalih Srba u gradu kojih je do 1999. godine bilo više od 40.000. Osim dobijanja medicinskih usluga, u tom prostoru su se družili i okupljali i to je bilo jedino mesto u gradu gde se mogu zateći preostali Srbi kojima su sve ostale institucije i ustanove u gradu nedostupne.
Osim toga, zaposleni u ambulanti su odlazili da obilaze uglavnom preostale starije sugrađane u gradu koji nisu u mogućnosti da dođu do same ambulante. Upad pripadnika tzv. kosovske policije ne samo da je uznemirio zaposlene i malobrojne Srbe u gradu, već i rodbinu lekara i medicinskog osoblja koji su iščekivali njihovo puštanje sa saslušanja, a koje se odvijalo u istoj zgradi jer je pored samih prostorija ambulante ulaz u glavnu policijsku stanicu u Prištini.
Osim višesatnog ispitivanja pripadnici tzv. kosovske policije oduzeli su zaposlenima i vozilo Hitne pomoći, jedino kojim je ova ambulanta raspolagala, a kojim su opsluživali slabo pokretne i nepokretne pacijente, čime su uskratili medicinsku pomoć starijim Srbima koji su ostali u svojim prištinskim stanovima.
Iako se ovim povodom tzv. kosovska policija nije oglasila, navodno su "akciju“ sproveli jer ambulanta radi u okviru zdravstvenog sistema Republike Srbije.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)