BRNABIĆEVA NA SAMITU VLADA U DUBAIJU: Danas potpisivanje Memoranduma o veštačkoj inteligenciji sa UAE (FOTO)
POTPREDSEDNICA Vlade Srbije Ana Brnabić danas nastavlja posetu Dubaiju, gde je na Svetskom samitu vlada očekuju bilateralni sastanci sa zvaničnicima i učešće na otvaranju Foruma vladinih usluga.
Foto: Tanjug
Premijerka će prisustvovati potpisivanju Memoranduma o razumevanju o saradnji u oblasti veštačke inteligencije između srpskog Ministarstva informisanja i telekomunikacija, Instituta za veštačku inteligenciju Srbije i Saveta za istraživanje napredne tehnologije UAE. Memorandum će potpisati ministar Mihailo Jovanović, direktor Instituta Dubravko Ćulibrk i generalni sekretar Saveta UAE Fejsal el Banai.
Premijerka je započela prvi dan na Samitu bilateralnim sastancima sa stranim zvaničnicima.
Ona se prvo susrela sa emiratskim ministrom za veštačku inteligenciju Omarom Sultanom el Olamom, sa kojim je razgovarala o mogućnostima i potencijalu te tehnologije. Razgovarala je i sa egipatskim kolegom Mustafom Kemalom Madbulijem o mogućnostima zaključivanja sporazuma o slobodnoj trgovini između dve zemlje.
Foto: Tanjug
Brnabićeva je na marginama samita razgovarala i sa ministrom za toleranciju UAE, šeikom Nahjanom bin Mubarak el Nahanom, premijerom Kube Manuelom Marerom Kruzom, kao i sa osnivačem Svetskog ekonomskog foruma Klausom Švabom.
Susrela se i sa generalnim sekretarom Organizacije za ekonomsku saradnju (OECD) Matijasom Kormanom. Govorila je na panelu "Budućnost mobilnosti", gde je poručila da je železnica budućnost za mobilnost i da će Srbija nastaviti da ulaže u svoju železnicu, ali i navela šta sve Srbija čini na polju inovativnosti.
Posle panela je u izjavi medijima rekla da očekuje da sredinom godine Srbiju poseti američki novinar Taker Karlson, sa kojim je razgovarala na ceremoniji otvaranja Samita u Dubaiju.
Brnabićeva je poručila i da je Srbija na vreme prepoznala značaj veštačke inteligencije. Premijerka je tokom susreta sa direktorkom MMF Kristalinom Georgievom navela da očekuje rast BDP-a Srbije od 3,5 odsto, kao i da je Georgieva pohvalila srpsku fiskalnu politiku.
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (24)