VUČIĆ NAKON SUSRETA SA ROKFEJOM: Za nas je strateško partnerstvo sa Republikom Francuskom od izuzetnog značaja (FOTO)
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić primio je direktora Direkcije za kontinentalnu Evropu Ministarstva spoljnih poslova Republike Francuske Brisa Rokfeja.
Foto: Instagram/buducnostsrbijeav
- Sa zadovoljstvom sam poželeo dobrodošlicu gospodinu Rokfeju @francediplo sa kojim sam razmenio mišljenja o dinamici političkog dijaloga Srbije i Francuske, bilateralnoj saradnji u svim oblastima od obostranog interesa, pitanju Kosova i Metohije, kao i o aktuelnim geopolitičkim dešavanjima.
Za nas je strateško partnerstvo sa Republikom Francuskom od izuzetnog značaja, a naši sveukupni odnosi su dostigli izuzetan nivo, delom i zbog redovnog dijaloga sa predsednikom Emanuelom Makronom, kome sam, još jednom, zahvalio na ličnom angažmanu, kako u procesu normalizacije odnosa Beograda i Prištine, tako i na evropskom putu Srbije.
Konstatovali smo i da se ekonomska saradnja naše dve zemlje poslednjih godina intenzivno razvija i počinje da sustiže odlične političke odnose koje imamo - napisao je Vučić nakon sastanka na svom zvaničnom Instagram profilu.
BONUS VIDEO:
JEZIVO! Obistinile se pretnje Jova Bakića: Đilasovci počeli da jure ljude po ulicama
Preporučujemo
VUČIĆ SA ROKFEJOM: Predsednik Srbije razgovara sa francuskim diplomatom (FOTO)
13. 03. 2024. u 10:47
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"SAMO JE PALA, KAO POKOŠENA" Strašna tragedija Miloša Bojanića, preminula je u 48. godini
OVAJ gubitak je ostavio neizbrisiv trag na njegovu porodicu...
03. 04. 2026. u 15:33
Komentari (0)